0

Mercedes odhalil novinky o vozu třídy C

Hledáte zajímavosti ze zajímavého světa, který souvisí s jedinečným automobilovým průmyslem? Nebo uvažujete, že byste si pořídili nový vůz? Možná vás zaujme tento příspěvek, kde si budeme povídat právě o  Mercedesu třídy C s dvěma verzemi – jedná se o čtyřválcové C 300 a šestiválec C 400. Právě s ukázkou v Detroitu na autosalonu mercedes zveřejnil benzínové motory pro zbrusu novou třídu C, jenž jsou výkonnější.

Co nabídne tato generace

Tatko nová generace třídy C vám nabízí benzínový model C 300. Jde zde však o přeplňovaný čtyřválec, který se objeví pod kapotou, místo šestiválce. Jak to tedy je s motorem? Právě motor, jenž byl třílitrový, se stáhne do ústraní a nahradí jej dvoulitrový turbo, jenž vám poskytne stejný výkon jako třílitrový, tedy 170 kW. Nejvyšší točivý moment vzroste z 300 na  krásných 370 N.m. Tato motorizace bude konkurovat čtyřválcovému BMW 328i s výkonem 180 kW a točivým momentem 350 N.m.

Od čeho je odvozen nový motor

Nový motor, jenž je odvozen od dvoulitrového modelu C 250, který má menší výkon o 20 kW a s točivým momentem, menší o 20 N.m. V Americe bude základem varianta C 300 4 Matic, který má pohon všech kol, takže  vaše auto s letními, či zimni pneu, bude jezdit samo.  Tento vůz s běžným provedením se zadní nápravou, která je poháněna, chce Mercedes nabídnout k prodeji příští rok.

Nová třída C

Neobávejte se, že nová třída C zůstane úplně bez šestiválců. Ale i v této situaci dojde ke zmenšování objemu a přeplňování.  U modelu C 350 se objeví místo třílitrový V 6 biturbo s výkonem 245 kW a točivým momentem o 480 N.m. Této verzi vozu bude konkurovat BMW, třílitrové 335i s výkonem 225 kW a točivým momentem 400 N.m. Pokud si nutně potřebujete koupit vůz a nechcete třeba nemáte zrovna na nový model Mercedesu, můžete navštívit vám blízký autobazar, kde naleznete příznivé ceny vozů.

 

Rosťa Válek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *