Rozumnou volbou na zimu jsou plechové disky

Přes zimní období se hodně řidičů stará pečlivě o svá auta a hodně z nich se rozhodlo pro plechové disky. A to především z důvodů jednak finančních tak i rozumových.

Vyplatí se to?

Je skutečně výhodné vlastnit druhou sadu kol? Či je vhodnější přezouvat pneumatiky dvakrát do roka a především na každou sezónu?Za plechové disky se můžou označit kola z oceli, která se na našem území prodávají už dlouhou dobu a taky se těší velké oblibě. Tyto disky z plechu můžeme opatřit poklicemi, které nestojí příliš a jejich údržba je velmi snadná. Proto se není čemu divit, že většina šoférů je pro tuto variantu. Mezi další výhody se může řadit to, že můžeme zvolit menší průměr ráfku a díky tomu můžeme ušetřit na kolech na zimu. Jízda v zimním období je také o něco pohodlnější.

Pokud jste zdatní a rozumíte tomu, nemusíte jezdit do pneuservisů. A poradíte si se svým vozem třeba s autem škoda octavia. Protože jestliže znáte jak vyměnit rezervu, pokud budete trpěliví dokážete je přezout i bez pomoci pneuservisu. A jestli jste někdy navštívili pneuservis v období před listopadem, kdy je povinné mít zimní pneumatiky, pamatujete si, že tam byl velký nával. Pokud máte druhou sadu kol a přehodíte si disky v pohodlí domova, tak do pneuservisu můžete jen zajet a to z důvodu vyvážení. Vybírejte si takové plechové disky k vašemu vozu, které se vyznačují svou kvalitou. Je třeba abyste pro výběr znali šířku ráfku, tvar profilu ráfku, počet děr atd.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *