Jak si udělat pondělní ráno příjemnější

Zase pondělí. Tak tuto větu si nemálo lidí při pondělku řeklo. Možná taky patříte mezi ty, kteří rána v pondělí nemají příliš v oblibě. Chtěli byste, aby vaše pondělí bylo příjemné a po víkendu jste se vzbudili čilí a plní energie? I když možní nikdy nebudete mít rádi vstávání, můžete díky jednoduchým tipům zmírnit toto “utrpení”. Přinášíme vám pár tipů, díky kterým se vaše pondělky stanou příjemnějšími. 

Jestliže vás ráno z postele jen stěží dostane hlučný budík a trvá vám dlouho dobu, než vstanete a pokud máte navíc kvalitní a pohodlné matrace na mieru, jistě je důvod, proč ještě chvíli zůstat v postýlce. Ranní vstávání si však můžete zpříjemnit. Jak?

Začněte světlem

Jestliže nevstáváte, když je venku tma, hned jak se probudíte, odtáhněte závěsy a přivítejte ve svém pokoji světlo venku. A pokud vám moc nevadí usínat s nezataženými závěsy, klidně je ponechte rozestřené. Ranní svítání vás ráno bude vítat do nového dne.

Čtěte také: Spánek na posteli z borovicového dřeva

Zacvičte si

Proč nevstanout trochu dříve a nezacvičit si? Ráno bude jistě milejší, když se protáhnete, otevřete okno, nadechnete se zhluboka. Stačí i deset minut a bude se vám vstávat snáze. Pokud máte tu možnost, zvedněte se ze své pohodlné matrace na mieru a cvičte.

Čas na snídani

V ranním shonu si určitě vyhraďte čas, kdy si dopřejete lahodnou snídani. Na snídani jsou vhodné cereálie, či celozrný chléb. Porce ovoce vám dodá potřebnou energii a nastartuje vás.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient