3 rady, jak prodat auto přes autobazar

Chcete prodat svůj automobil? Nemáte čas hledat potenciální kupce, a tak raději tímto úkolem pověříte autobazar? Na první pohled se zdá, že je to nejjednodušší řešení, které vás zbaví všech starostí, ale pamatujte na to, že prodej vašeho automobilu přes autobazar může být také rizikový. Nejhorší scénář ukazuje, že můžete zůstat jak bez auta, tak i bez peněz. V dnešním článku se proto podíváme na několik rad, jak prodat automobil přes autobazar, aniž byste naletěli podvodníkům.

Ne jeden autobazar nabízí na českém automobilovém trhu takzvaný výkup aut neboli prodej automobilu. Na první pohled si řeknete, že vám autobazar ušetří starosti a formality, které jsou spojené s prodejem vozidla, ale ne vždy je to pravda.

1. Vyberte renomovaný autobazar

Nejlepší je, abyste si prošli několik autobazarů. Zjistěte si informace o tom, kolik si účtují provize za prodej automobilu, a nezapomeňte se podívat také na smluvní podmínky. Jednotlivé autobazary potom porovnejte a zjistěte, který autobazar nabízí nejvýhodnější podmínky a zároveň si účtuje přijatelné provize. Při výběru autobazarů se zaměřte na známé značky, které na českém trhu působí již řadu let a které mají bohatou a dlouhou historii. Vyhněte se krachujícím menším bazarům, u nichž je s prodejem automobilu často problém.

2. Pojištění autobazaru pro případné škody

Jestliže dáte svůj automobil do autobazaru na prodej, pak se může stát, že bude vozidlo z areálu autobazaru odcizeno. Jestliže by autobazar nebyl pojištěn, přišli byste nejen o automobil, ale také o peníze, protože tuto škodu vám nikdo nenahradí. Renomovaný autobazar by měl být proti těmto situacím pojištěn, abyste dostali nějaké peníze, pokud by nastala taková situace.

3. Smlouva podle občanského zákoníku

Podkladem jak pro nákup auta, tak i pro jeho prodej, je smlouva, která by měla být v souladu s občanským zákoníkem. Jestliže je smlouva uzavřena podle občanského zákoníku, autobazar nese za vystavený automobil objektivní odpovědnost, a tak odpovídá za škodu, která je na automobilu způsobena poškozením, ztrátou či zničením. Je dobré si najat právníka, který se na smlouvu podívá.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient