7 rad, jak pečovat o své nehty

Chcete mít krásné, zdravé a pevné nehty? Víte o tom, že abyste měla neustále hezky vypadající nehty, musíte o ně i pečovat? Ale péčí nemyslíme pouze to, že občas vezmete do rukou pilník, nebo si je nalakujete. Péčí se rozumí jejich důkladné čištění, úprava jejich tvaru, dodávání vitamínů do těla a podobně. V dnešním článku se podíváme na 7 rad, jak pečovat o své nehty.

1. Používejte správné nářadí

Jestliže chcete o své nehty opravdu pečovat, budete k tomu potřebovat kvalitní nářadí. Musíte se vybavit nůžkami a kleštičkami, které by měly být vyrobené z nerezové oceli, aby nedocházelo k poškození vašeho nehtu. Dále byste si měli opatřit dřívko, se kterým budete upravovat tenkou kůžičku kolem nehtu. V neposlední řadě by vám neměl chybět pilník, a to konkrétně skleněný či kamenný.

2. Správné pořadí

Důležité také je, abyste měli správné pořadí. Nehty by neměly být příliš krátké. Samozřejmě, pokud si děláte modeláž nehtů, musíte zkrátit přírodní nehty co nejvíce. Jestliže chcete ale pečovat o své nehty správně, měli byste je zapracovávat do vhodného tvaru, kterého docílíte použitím pilníku či nůžtiček. Správné pořadí je, že první použijete pilník, potom leštěnku, nakonec lak.

3. Správný směr

Pokud své nehty pilujete, pak byste měla pilovat správným směrem, a to od středu ke krajům. Neměňte tento směr a nehet nechejte přečnívat až dva milimetry přes lůžko. Nehty má žena často zničené z mnoha důvodů. Jedním z nich je kouření, protože nikotin nehty ničí.

4. Závěrečná úprava

Nakonec budete nehty leštit. Leštění je vhodné pro ženy, které mají suché a křehké nehty. Je důležité, abyste na nehty při leštění netlačila. A provádí se leštění od středu dole a následně nahoru a do stran.

5. Jídlo

Pro nehty je důležité také to, co jíte. Budete-li mít nedostatek železa či vitamínů, může docházet i k mykologickým onemocněním. Dejte svým nehtům to, co potřebují, například vitamin B, železo, a to vše formou doplňků stravy.

6. Noční péče

Než jdete spát, umyjte si ruce, použijte krém, nebo použijte olivový či mandlový olej na promaštění nehtů. Nakonec vezměte bavlněné rukavice, abyste si neničili povlečení na posteli.

7. Závěrem použijte lak

Nakonec použijte lak, ale kupte si lak bez acetonu a alkoholu. Důležité je, aby lak obsahoval vyživující oleje, které budou vašim nehtům prosperovat.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient