Chcete mít krásné zuby? Zkuste zubní implantáty!

Toužíte mít krásné, zdravé a bílé zuby? Máte se svým chrupem problémy? Trápí vás onemocnění zubů, které způsobuje jejich vypadávání? Ideální náhradou za stálý chrup jsou zubní implantáty. Dle Ministerstva zdravotnictví ČR by měl pacient chodit na preventivní prohlídky dvakrát do roka, aby se předcházelo závažným onemocněním zubů. Ale někdy vypadávání zabránit nejde a v takovém případě na řadu přichází implantáty.

Než se ale vrhnete pod ruky odborníků a necháte si navrtat šrouby (zubní implantáty) do čelistní kosti, nejprve byste si měli přečíst informace o tomto zákroku. Na co si dát pozor? Kolik zubní implantáty stojí? A pro koho se zubní implantáty vůbec nehodí?

Možná už jste si říkali, že byste si nechali chybějící zub nahradit implantátem. Zdá se, že je to nejvhodnější řešení, protože místo původního kořenu je do čelistní kosti zasazen jakýsi šroub, na který se následně nanese titanový ústní pilíř a korunka. Moderní technologie jdou neustále dopředu a odborníci jsou dnes schopni vyrobit takovou korunku, která je od okolních zubů k nerozeznání.

Každá stomatologicka klinika, která nabízí možnost zubních implantátů, by vám nejprve měla vysvětlit, jak vůbec bude celý zákrok vypadat. Implantát má nahradit přirozený kořen zubu. Je možné touto formou vyplnit nejen jeden chybějící zub, ale také několik vedle sebe chybějících zubů. Hlavní výhodou je, že není nutné obrušovat okolní zdravé zuby, aby byly implantáty nasazeny.

Zubní implantáty nejsou pro každého

Možná si říkáte, že přijdete do zubní ordinace, řeknete, že chcete implantát a bude vám vyhověno. Ale každý dentista ví, že zubní implantáty nejsou určeny pro každého pacienta. Zubař nejprve před zákrokem posoudí podmínky v dutině ústní. Je potřeba se podívat na kvalitu kosti, ústní hygienu a celkový zdravotní stav. Implantace se nedoporučuje pacientům, kteří mají vážná zdravotní onemocnění, jako je silná cukrovka, metabolická choroba či onkologické onemocnění.

Zubní implantáty jsou vhodné i pro mladistvé. Provádějí se u dívek od 15. roku života a u chlapců od 16. roku života. V tomto věku se přestává zvětšovat čelist.

Jaká je cena?

Rozhodovat se budete také podle cenové relace. Implantáty nejsou hrazeny zdravotními pojišťovnami, a tak si musíte celý zákrok zaplatit z vlastní kapsy. Cena je individuální a záleží na dané situaci. Pokud jsou podmínky optimální, počítejte s částkou na jeden zub kolem 20 až 35 tisíc.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient