Co všechno obsahuje správná hokejová výstroj?

V České republice je hokej považován za národní sport. Pokud nechcete zůstávat pouze fanoušky, ale toužíte se postavit na led a vyzkoušet si, jaké to je střílet jeden gól za druhým, klidně můžete. V mnoha městech se totiž nachází ledové plochy, kde si mohou zahrát hokej klidně i amatéři. V následujících řádcích vám prozradíme, jak vypadá základní hokejová výstroj. 

V podstatě nezáleží na tom, jestli spadáte mezi amatérské nadšence, nebo se plánujete věnovat hokeji i profesionálně. Hokejová výstroj je totiž důležitá v obou případech, protože zaručuje pohodlné a bezpečné hraní. 

Brusle

Brusle představují nenahraditelnou součást hokejového vybavení. Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství variant. Brusle vybírejte podle toho, na jaké jste úrovni. Začátečníci potřebují totiž jiné provedení než profesionální hráči, kteří preferují agresivní způsob bruslení. 

Hokejka

Hráč se také neobejde bez hokejky, u které se zaměřte především na čepel, aby byla zahnutá na správnou stranu. V případě, že byste zvolili opačnou variantu, nehrálo by se vám dobře, navíc byste dělali jednu chybu za druhou, což zřejmě svému týmu nechcete udělat. Co se délky týče, hůl by měla sahat po bradu (jestli zrovna stojíte na bruslích). 

Helma

Během hraní se ne jednou stane, že spadnete na ledovou plochu, narazíte do mantinelu a podobně. Právě z daného důvodu je nezbytné, aby hráči měli i hokejové helmy, které zajišťují bezpečnost. Určitě se nevyplácí na helmě šetřit, takže dbejte na to, aby měla uvnitř měkkou pěnovou výztuhu, jež respektuje anatomii hlavy a tlumí případné nárazy. Dále by měla helma disponovat ventilačními otvory. 

Jestliže si chcete objednat hokejovou výstroj z jednoho e-shopu, obraťte se na Bauerhockey.cz, kde najdete vše od hokejky až po helmu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient