Co všechno zohlednit při výběru kancelářské židle?

Pokud často pracujete z domu a zařizujete si pracovnu, neměli byste zapomínat na kancelářskou židli. Usnadní vám práci, a přitom nepocítíte bolesti zad. Kancelářská židle by měla splňovat hned několik základních funkcí, na které se v následujících řádcích podíváme. 

Nastavitelnost a vlastnosti židle

V první řadě si zjistěte, jestli je možné u dané kancelářské židle nastavit výšku. Pro maximální pohodlí byste měli sedět tak, aby byla vaše stehna vodorovně k podlaze. Pod sedadlem bývá umístěna nastavovací páka, se kterou sedadlo posunete nahoru či dolů. 

Stejně tak by měla konferenční židle umožnit upravit si opěradlo, například posunout ho více dopředu, nebo naopak dozadu. Pomocí zajišťovacího mechanismu potom drží na místě, a tím pádem se záda nepřirozeně nezaklání. 

Bederní opěrka by měla být tvarovaná, aby dokonale kopírovala obrys vaší páteře. Dolní část zad je podepřená tak, aby byla po celou dobu sezení mírně klenutá. Jedině tak si zajistíte, že nebudou vaše záda během sezení namáhána a nedojde ke kompresi bederních disků. 

Je rozdíl, jestli jde o dětské židle, nebo židle pro dospělé, protože u jednotlivých variant je různá šířka a hloubka sedadla. Vyšší osoby by měly hledat hlubší sedadlo. 

Prodyšný materiál a polstrování

V neposlední řadě se zajímejte o materiál, z něhož je kancelářská židle vyrobena. Ideální je takový materiál, jenž nechá vaše tělo dýchat. Tkanina je dobrá volba. Co se týče polstrování, vyhněte se příliš měkkému, nebo naopak příliš tvrdému sedadlu. U tvrdého povrchu by se brzy dostavily palčivé bolesti, u měkkého zase nedostane vaše páteř dostatečnou oporu. 

Jestliže si chcete objednat konferenční židli, podívejte se do nabídky internetového obchodu Primazidle.cz. V nabídce jsou také jídelní stoly i pracovní stoly. Sortiment je opravdu široký a spokojení budete po všech stránkách.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient