Cukrovka u psů: Jak poznat příznaky a jak ji léčit

Cukrovka není výlučným zdravotním problémem pouze u lidí; postihuje také naše čtyřnohé přátele, kde stejně jako u lidí je spojena s nedostatečnou produkcí inzulínu v těle. Počet psů trpících cukrovkou bohužel stále roste, a to především u nekastrovaných fenek středního a staršího věku, které mohou mít narušenou hormonální rovnováhu v důsledku hárání. Některá plemena jsou náchylnější na cukrovku než jiná, například teriéři, jezevčíci a němečtí ovčáci.

Příznaky cukrovky u psů

Poznat cukrovku u psa včas je klíčem k tomu, aby byla zahájena vhodná léčba, která zlepší kvalitu života vašeho mazlíčka a prodlouží jeho život. Zde jsou některé hlavní příznaky cukrovky u psů:

· Zvýšená žízeň a častější močení: Pokud si všimnete, že váš pes pije více vody než obvykle a chce častěji venčit, může to být známka cukrovky. Cukrovka způsobuje, že tělo ztrácí více tekutin močením.

· Ztráta hmotnosti: Navzdory zvýšenému příjmu potravy může váš pes ztrácet na váze. To může být způsobeno tím, že tělo nemůže využít cukr z potravy kvůli nedostatečnému množství inzulínu.

· Dech páchnoucí po ovoci: Charakteristickým příznakem cukrovky u psů může být dech páchnoucí po ovoci. To je způsobeno zvýšenou hladinou cukru v krvi a vydechováním ketonů.

· Změny v chování: Pes s cukrovkou může být unavený, ospalý a mít méně energie než obvykle. Může být také podrážděný nebo apatický.

Diagnóza a léčba psí cukrovky

Pokud si všimnete jakýchkoli změn v chování nebo zdraví vašeho psa, které by mohly naznačovat cukrovku, je důležité navštívit veterináře. Diagnóza cukrovky u psů se provádí pomocí krevního testu, který měří hladinu glukózy v krvi.

Léčba cukrovky u psů zahrnuje pravidelné podávání inzulínu a správnou dietu. Inzulín je podáván injekcemi – veterinář vás naučí, jak je aplikovat doma. Důležité je také sledovat hladinu cukru v krvi a pravidelně chodit na kontroly.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient