Elektronický podpis se stává novou normou. Víte jak na něj?

Dokumentů v papírové podobě se postupně zbavujeme, čím dál více věcí řešíme výhradně online. Místo posílání poštou posíláme e-mailem. Tohle všechno s sebou ovšem nese jeden novodobý problém. Jak vlastně elektronický dokument podepsat?

Vždycky je možné dokument vytisknout, vlastnoručně podepsat a pak zase naskenovat. Tím však negujeme jednu obrovskou výhodu digitálních dokumentů – šetření papírem. Proč něco tisknout jen kvůli tomu, abyste to podepsali, když pak výsledek stejně pošlete elektronicky? Použijte místo toho elektronický podpis.

Proč nestačí vytvořit si podpis v Malování

Svůj podpis můžete teoreticky vytvořit třeba v Malování a klidně i myší, po několikátém pokusu pravděpodobně dojdete k poměrně ucházejícímu výsledku. Takový podpis je ale poněkud neprůkazný, může ho vyrobit opravdu kdokoliv. Není jisté, zda jste se podepsali skutečně vy.

Něco jiného je biometrický podpis neboli digitální podpis. Ten v sobě nese i informace o rychlosti, zrychlení, tlaku či době podepisování. Tyto parametry už jen tak někdo nezfalšuje, jde prostě o jedinečný podpis dané osoby. Podobně spolehlivý je elektronický podpis obohacený o údaje sloužící k jedinečné identifikaci osoby. Signosoft, největší česká platforma pro elektronické podpisy, umožňuje obě varianty.

Nutnost pro firmy a brzy i pro domácnosti

Firmy využívají elektronické podpisy zcela běžně, čím dál častěji je však potřebují i soukromé osoby. Signosoft na to myslí. Aktuálně si můžete elektronický podpis online vyzkoušet, brzy bude k dispozici osekaná verze aplikace zcela zdarma. Pro firmy jsou připraveny atraktivní balíčky.

Signosoft má svou aplikaci na telefony, funguje i v prohlížeči. Už s ním bylo podepsáno přes deset milionů dokumentů, podařilo se ušetřit přes 130 tun papíru. Neváhejte a přispějte k udržitelnosti i vy, se Signosoft je podepisování dokumentů opravdu hračkou.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient