Investiční zlato aneb zlaté cihličky si pořiďte i vy!

Spousta Čechů žije v mylném domnění, že investice do zlata jsou vyhrazeny pouze movitým lidem. Přitom je to právě naopak. Do zlata může investovat i ten, kdo má našetřeno jen pár desítek tisíc, nebo dokonce tisíc korun. I za takovou částku se totiž dají pořídit zlaté mince.

Chcete-li investovat do zlata, určitě se zaměřte na zlato v jeho fyzické podobě, tedy mince a slitky. V žádném případě nekupujte šperky, už jen proto, že ty nejsou osvobozeny od DPH (u mincí a slitků DPH neplatíte). Nevhodnou volbou jsou také různé certifikáty o vlastnictví zlata. Pořiďte si zlato, jejž budete mít opravdu doma v trezoru.

Proč je vůbec zlato dobrou příležitostí k investici?

Důvodů je celá řada, pojďme se podívat na některé z nich:

  • Můžete ho nakoupit a prodat kdykoliv. Nejste nijak vázaní, jako například u termínovaného vkladu. Samozřejmě je dobré sledovat cenu zlata, nakupovat ve chvíli, kdy je nízko, a prodávat tehdy, je-li vysoko.
  • Investujete částku, již chcete investovat. Ať už jde o tisíce či statisíce, zlato je možné nakoupit v takovém objemu, na nějž zrovna máte peníze. To třeba u takové nemovitosti není možné, kdo chce investovat do nemovitosti, musí disponovat miliony.
  • V krizových situacích posiluje. V době ekonomických, válečných a jiných krizí hodnota zlata stoupá. I loni v době pandemie rostla.
  • Prodáte ho kdekoliv. Není závislé na měně ani na lokalitě, zlato je vnímáno jako drahý kov po celém světě.

A jak moc je investice do zlata bezpečná? Výkyvy směrem dolů se objevují, ovšem z dlouhodobého hlediska jeho hodnota jenom roste.

Kde investiční zlato nakoupit?

Prodejců je více, vyberte si ale ověřeného, kde si můžete být jisti kvalitou a ryzostí zlata. Dobrou volbou je Pražská mincovna se sídlem v Obecním domě v Praze. Zlato nabízí vždy za aktuální ceny, jež se mění každý den, a navíc má i internetový obchod www.zlate-mince.cz.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient