Investujte do zlatých slitků. Bezpečnější investici nenajdete

Možností, jak investovat své peníze, aby se jen nepovalovaly ve zdánlivém bezpečí vašeho bankovního účtu, existuje velké množství. Můžete si založit nějaké spoření, nakoupit dluhopisy, akcie, nemovitosti. Všechny tyto možnosti ale provází určité riziko, případně jsou omezené nějakými podmínkami.

Pokud hledáte bezpečnou cestu, jak investovat vaše finance, a není vaším cílem primárně je zhodnotit, ale pouze uchovat jejich hodnotu, vsaďte na zlato.

Zlato neztrácí svoji hodnotu

Na investičním zlatu sice nevyděláte žádná velká procenta, přinese vám však jistotu. Jistotu toho, že se hodnota vašich peněz nikam neztratí. Vývoj ceny zlata je nezávislý na ekonomických a společenských vlivech, dlouhodobě si udržuje konstantní hodnotu.

Víte, že: Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí, není ale problém je zakoupit.

Pořiďte si slitky a mince v různém množství

Pořídit si investiční zlato můžete v podobě slitků či mincí, a to už od jednoho gramu. Bude se vám tak snadno udržovat velikost vašeho portfolia, kdykoliv budete chtít, koupíte či prodáte i jeho malou část. Zlaté slitky se totiž obchodují po celém světě, jejich výměnu zpět za peníze tak nic nelimituje. V České republice se ke zlatu dostanete například v mincovně v pražském Obecním domě. Na svých stránkách denně aktualizuje momentální cenu za jednu troyskou unci, základní jednotku, v níž se zlato obchoduje.

Zlaté slitky jsou velmi skladné, nemusíte mít strach, že vám zaberou půlku sklepa. I jejich malé množství může znamenat velkou finanční hodnotu. Obdobně na tom jsou i mince. Ty lze navíc kupovat a prodávat jakožto sběratelské artikly.

Jistota v nestabilní době

Pokud si nejste jistí, jaké přesně mince a slitky vybrat, v Obecním domě v Praze vám odborníci rádi poradí. Není třeba se bát ani toho, že při omezení dnešních dní byste se k investičnímu zlatu nedostali. Zakoupíte ho i online, přijde vám v zabezpečené a pojištění zásilce přímo k vám domů. Získáte tak jistotu, že vaše peníze neztratí svoji hodnotu ani v těchto nestabilních časech.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient