Jak fungují antigenní testy a podle čeho vybrat ten správný? Známe odpověď!

Potřebujete doplnit antigenní testy pro pohodlné a rychlé samotestování a chcete se dozvědět něco více o tom, jak vlastně fungují? Nebo jenom pátráte po informaci, kde antigenní testy nakoupit za nejlepší ceny? V obou případech se vám bude hodit následující text, kde najdete všechno důležité pro správný výběr antigenních testů a jejich výhodný nákup. 

Jak fungují antigenní testy? 

Když se podíváte na antigenní testy, jde o celou sadu určenou pro pohodlné a rychlé samotestování. Výsledek máte k dispozici do několika málo minut. To, že takový antigenní test funguje, je dáno tím, že obsahuje látky, s jejichž pomocí dokáže detekovat virové bílkoviny, které patří koronaviru. Pokud je tedy v odebraném vzorku koronavirus přítomný, bude výsledek pozitivní. Většinou je v takovém případě infekce na svém vrcholu, takže je i největší riziko šíření nákazy. 

Kvalitní antigenní testy s certifikáty

A jak poznat kvalitní antigenní test? V první řadě by měl být certifikát, díky kterému je deklarována jeho přesnost. Ta by se měla pohybovat zhruba kolem 95 % a samozřejmě platí, že čím vyšší, tím lepší. Přesnost výsledku při samotestování však ovlivňuje celá řada různých parametrů. Můžete špatně odebrat vzorek, nebo může být infekce na svém začátku, kdy virus není dostatečně pomnožen. Pokud na sobě pozorujete typické příznaky onemocnění koronavirem, je lepší pro jistotu si nechat provést i PCR test, který je citlivější právě v okamžiku začátku nákazy. 

Kdy je vhodné udělat si antigenní test pro samotestování

Antigenní testy jsou ideální jako prevence před návštěvou příbuzných, výpravou na hromadnou akci a podobně. Mohou také pomoci jako rychlý ukazatel ve chvíli, kdy pozorujete některé příznaky onemocnění a chcete si udělat jasno v tom, jestli se jedná o koronavirus, nebo nikoliv. Výhodou je relativně dostupná cena a snadné otestování, které zvládne víceméně každý. 

Výhodnější cena při pořízení většího balení

A protože může být spotřeba antigenních testů poměrně velká, je rovnou lepší pořídit si balení o více kusech. V přepočtu navíc cena za jeden test vyjde levněji až o několik desítek korun, což se rozhodně vyplatí. Tak na to myslete při další objednávce, ať si pořídíte kvalitní antigenní testy za tu nejlepší možnou cenu. V rámci rodiny navíc bývá spotřeba antigenních testů často poměrně velká, takže do doby, než to nebude potřeba řešit, určitě minimálně jedno balení naplno využijete. 

Antigenní testy nakoupíte na specializovaném e-shopu

Další důležitou otázkou, kterou je potřeba vyřešit, je to, kde si nějaké antigenní testy nakoupíte. Běžně jsou k sehnání v kamenných obchodech nebo lékárnách. Zde však cena bývá o poznání vyšší v porovnání s internetovými obchody. Na specializovaných e-shopech navíc najdete dostatečně širokou nabídku kvalitních výrobků za skvělé ceny. Pořízení levných antigenních testů tak nijak výrazně nezasáhne do vašeho rozpočtu, ale zároveň je budete mít k dispozici v případě potřeby. A to se při pozorování příznaků rozhodně hodí, protože nebudete muset nikam chodit. 

Nezapomeňte i na další praktické pomůcky pro boj s koronavirem

Když už budete u objednávání na internetovém obchodě, nezapomeňte si do virtuálního košíku přihodit i další věcí. Konkrétně se jedná například o kvalitní respirátory nebo dezinfekci. Obě věci jsou v dnešní době spotřebním zbožím, bez kterého se dnes již nedokážeme obejít. Tak na to myslete a ušetřete díky výběru výhodných nákupů. Uvidíte, že se to z dlouhodobého hlediska jistě vyplatí, protože seženete dostatečně kvalitní věci, ale nezaplatíte zbytečně velké ceny.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient