Jak ochránit své peníze před neustálým zdražováním? Poradíme vám!

Od rána do večera se na nás z televize i rádia valí jedna špatná zpráva za druhou. Zdražují se potraviny, cena nemovitostí se šplhá do nebes, energie i pohonné hmoty jsou nejdražší za posledních x let, zadlužený stát, rychle rostoucí inflace, a tak můžeme pokračovat ještě dlouho. Ptáte se sami sebe, kdy už to skončí, kdy se to zase vrátí do normálu? Bohužel nikdo z nás nemá věšteckou kouli, a tak nám nezbude nic jiného, než se na chvilku zastavit, uklidnit svou mysl a s rozvahou začít plánovat, jak si uchránit svoje finance. Zajímavou příležitost nabízejí investice.

Hlavně se neukvapit

Přemýšlíte v posledních dnech o tom, jak ochránit svoje úspory a už se vám točí hlava ze všech super výhodných nabídek na zaručený výnos? Ve světě investic není kam spěchat a vždy se vyplácí raději vše dobře prověřit, zjistit co nejvíc informací a pak se teprve rozhodnout, komu svěříte svoje úspory. V posledních letech roste oblíbenost dluhopisů, ty poskytují dobrý výnos, ale moc se nevyplatí ukládat peníze do dlouhodobých variant. Dobrou investicí jsou krátkodobé korporátní dluhopisy s pevně daným úrokem a datem splatnosti. Na trhu je mnoho společností nabízejících takové dluhopisy, například Uniprospe s nominální hodnotou jednotlivých cenin 30 tisíc korun a splatností na konci roku 2022.

Podle čeho si vybrat tu správnou společnost?

Samozřejmě vás v první řadě bude zajímat zhodnocení vkladu, ale nenechte se nalákat na nesmyslně vysoké sumy, ani emitent (ten, kdo dluhopis vydá) není ochoten platit za půjčené peníze nesmyslné úroky. Například již zmíněné Uniprospe.eu nabízí úrok 9,5 %, což představuje jedno z nejlepších a zároveň reálných zhodnocení na trhu. Další důležitá informace je i to, jak si daná firma stojí na trhu. Prověřte si její historii, současný stav majetku i celou firemní strategii. Obor, ve kterém se firma pohybuje, by vás měl něčím oslovit, měli byste v projektu, na který půjčujete peníze, vidět i dobrou budoucnost a schopnost realizace. Když navštívíte webové stránky jednotlivých firem, dozvíte se, na co budou vložené prostředky použity. Uniprospe.eu takto financuje nákup technologie na ekologickou recyklaci pneumatik, což je obor, který má velmi slibnou budoucnost a navíc chrání naše životní prostředí.

Nenechte se tedy vyprovokovat k neuváženému kroku a vyberete si ten správný projekt pro svoje úspory. Ve světě financí platí české přísloví „Dvakrát měř a jednou řež“ víc než kde jinde.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient