Jak poznat, že vám chybí vitamin B12?

Vitamin B12 je pro tělo velmi důležitý a plní hned několik funkcí. Spousta lidí zná vitamin B12 jako vitamin pro tvorbu červených krvinek, ale má také na starosti funkci nervového systému a tvorbu buněčných membrán. Nedostatek vitaminu B12 způsobuje nesprávnou funkci červených krvinek. V dnešním článku se podíváme, jak zjistit nedostatek tohoto vitaminu a jakou formou ho případně doplňovat.

Když se řekne vitamin B, měli byste si představit živočišné produkty, jako je maso, vejce, mléko a mléčné výrobky. Protože právě v těchto produktech se vitamin B12 nachází. Nachází se zejména v ledvinách, játrech a srdci. Vegetariánům se tedy doporučuje konzumovat zakvašené potraviny, ve kterých je vitamin B12 také obsažen. Spousta vegetariánů musí být tento vitamin spíše jako doplněk stravy, protože ho z jídla získává velmi těžko na rozdíl od člověka, který konzumuje vše.

Přebytek tohoto vitaminu v těle většinou nebývá. Často dochází spíše k tomu, že tento vitamin B chybí. To může vést ke špatnému vstřebávání ze žaludku a střev, nedostatečnému přísunu z potravy, ale také při poruchách metabolismu.

Nemůže dojít k předávkování tohoto vitaminu, protože organismus je schopen vitamin rozložit. Vitaminy ve formě doplňků stravy jsou doporučovány zejména lidem, kteří nejí maso a mléčné výrobky.

Jestliže patříte do skupiny lidí, která má nedostatek tohoto vitaminu, pak začněte užívat doplněk stravy, který je běžně k dostání v lékárnách. Existují i různé slevy na tyto doplňky. Můžete ho koupit v kamenných lékárnách, ale i na internetu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient