Jak připravit to nejlepší espresso z automatického kávovaru?

Jak připravit to nejlepší espresso pomocí automatického kávovaru přímo u vás doma? Stačí k tomu kvalitní zrnka kávy a správně seřízený kávovar.

Jaké výhody představují plně automatické kávovary?

Výhody automatických kávovarů zná asi každý. Příprava jakékoliv kávy je snadná a rychlá. Někdy jsou však kávovary neprávem kritizovány za to, že si s nimi nemůžete kávu připravit dle svých představ. Jak je to tedy s automatickými kávovary a jak v nich připravit to nejlepší espresso?

Základem jsou kvalitní zrnka kávy a filtrovaná voda

K přípravě chutného šálku kávy potřebujete kvalitní zrnka kávy. Nekvalitní přepražená zrna výslednou chuť úplně zničí. Vyhněte se tmavě praženým zrnům s olejovým povrchem. Ty kromě hořké chuti kávy také přispívají k zanášení kávovaru od usazenin a krácení jeho životnosti.

Zrna pro přípravu kávy by měla být světle hnědá, stejně velká, s krásně hladkým povrchem. Zrna musí také příjemně vonět. Nesmí v nich být cítit podtón hořkosti nebo jiné nepříjemné pachy. K přípravě kávy je třeba používat také kvalitní filtrovanou vodu. Pro její přípravu stačí použít filtrační konvici. Další možností je použití filtrační patrony, určené přímo do zásobníku na vodu.

Kávovar musí být v dobré kondici

Aby vám kávovar připravil kvalitní a chutnou kávu, musí být hygienicky čistý a správně seřízený. Je váš kávovar po záruce? Objednejte mu pozáruční servis kávovarůV předem dohodnutém čase si u vás kávovar zdarma v Plzni a okolí vyzvedneme, ze vzdálenějších míst nám jej stačí poslat kurýrem.

Servisy a opravy kávovarů zajišťujeme zpravidla do tří dnů. Kávovar zdarma napojíme na diagnostiku a případné závady vám i s cenovou kalkulací obratem zavoláme. Je na vás, zda si kávovar necháte opravit, nebo vám jej v původním stavu vrátíme zpět.

Servis kávovaru obsahuje chemické odvápnění a kompletní čištění, výměnu těsnění, nastavení dávkovače kávy a seřízení mlecích kamenů. Nakonec se provedeme kontrolu tlaku a těsnost vodní soupravy. Pokud se kávovar nevyplatí servisovat, můžete si u nás vybrat zánovní nebo repasované modely za zvýhodněné ceny.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient