Jak se správně starat o zuby?

Jakmile vejdete poprvé do zubní ordinace, zubní lékař Vám těchto pár bodů řekne. Jelikož už je to pro většinu z Vás delší doba, tak si těch pár bodů si připomeneme. Kdy si máme čistit zuby? Hodně lidí mívá zubní kaz, jelikož nedbá na to, aby měla správně vyčištěné zuby. Spousta z Vás to odflákne s pocitem, že je to v pohodě. Každopádně Vám v ústech zůstane zubní plak, ve kterém jsou bakterie, které mění zbytek potravy na kyselinu. Nejlepším řešením je tedy, kdybyste si zuby čistili po každém jídle.

Ovšem že ne každý, má na to čas, jelikož má práci či nějaké koníčky, takže nemá kdy ani kde si po jídle zuby vyčistit. Proto je nejdůležitější, alespoň zuby čistit pořádně ráno a večer.

Jak dlouho si máme čistit zuby?

Není důležité to, jak dlouho si zuby čistíte. Je důležité, jak si své  zuby čistíte. Jsou totiž postupy čištění zubů, které Vám pomohou Vaše zuby vyčistit co nejlépe. Pokud potřebujete poradit, jak zuby čistit, zajděte za zubním lékařem.

Jaký zubní kartáček?

Zubní kartáček si pořiďte spíše měkčí s malou hlavičkou. Nemělo by Vás čištění bolet, naopak by to mělo být jemné a příjemné. Používejte také pokud možno zubní nit, ta Vám totiž pomůže odstranit nedostatky mezi Vašimi zuby.

A jaká zubní pasta?

Nejlepší zubní pasty jsou ty, které mají v sobě fluoridy. Ty Vám totiž pomáhají zlepšovat zdraví vašeho chrupu a také pomáhají zuby chránit před kazy.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient