Jak skladovat letní pneu?

Letní sezóna je už na odchodu a přichází chladnější počasí, které nutí řidiče vyměňovat také pneumatiky na svém vozidle. Se snižující se venkovní teplotou dochází ke zhoršování jízdních vlastností letních pneumatik. Jakmile teplota klesne pod +7 °C, je nezbytné pneumatiky vyměnit. Ale co udělat s letními pneumatikami? Jak je uskladnit? Na to se podíváme v dnešním článku.

Žádný výrobce nedokáže přesně stanovit životnost pneumatik, které nabízí. Nicméně životnost pneumatik můžete správným používáním a také správným uskladněním prodloužit. Je nezbytné letní pneu skladovat v prostorech, které nabízí perfektní podmínky pro uskladnění. Uděláte-li veškerá opatření, nedojde k nenávratnému poškození letních pneumatik.

Jestliže nejsou pneu delší dobu používány a jsou vystavené venku, pak dochází k poškozování jejich povrchu. Můžete si všimnout trhlin, které způsobuje vzdušný ozon. Je proto nezbytné, aby byly mimo sezónu pneu uskladněné na chladném, suchém, čistém a tmavém místě.

Nesmí dojít k zatížení

Budete-li skladovat letní pneumatiky déle než jeden měsíc, nemělo by dojít k jejich zatížení. Demontujte pneumatiky z vozidla a uložte je do správné polohy. Pokud byste na pneumatiky položili nějakou zátěž, mohlo by docházet k předčasnému stárnutí pneumatik. Dále je velmi důležité, aby nebyl v blízkosti zdroj plamene, žáru či elektrických výbojů. Pneumatiky by neměly přijít do styku s benzinem, mazivem či jinými látkami, které by mohly pryž poškodit.

Koupě nových pneumatik je poměrně nákladnou záležitostí. Částky se šplhají do řádu několika tisíc korun, a tak někteří řidiči musí dokonce využít půjčky. Využívají půjčky hlavně v případě, že vlastní neopatrností poškodí pneumatiky, a pak musí rychle shánět nové. Na to si dejte pozor.

Místo pro skladování

  • by mělo být suché, větrané a smírnou teplotou,
  • by nemělo být v blízkosti chemických látek, rozpouštědel a ropných látek,
  • by nemělo mít v blízkosti pneu zdroje plamene, žáru či elektrických výbojů.

Když budete kupovat nové pneumatiky na Citroen, nezapomeňte na to, že je zde důležitá kvalita. Když vybíráte stěrače, pak preferujete také jejich vysokou úroveň v hodnocení, a tak zvolíte nejspíš stěrače Bosch Aerotwin, a stejně tak postupujte i při výběru pneumatik. Sledujte testy a hodnocení automobilových klubů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient