Jak snadno proměnit vaši kuchyň a koupelnu

Uvažujete nad tím, že si změníte nebo zmodernizujete a proměníte kuchyň nebo koupelnu? Pokud chcete váš sen uskutečnit, ale nechcete aby to “bolelo” vaši peněženku, v tomto článku vám poradíme jak jednoduše a levně vytvořit krásnou kuchyni nebo koupelnu.

Jednoduché řešení

Snadným řešením je, pokud si necháte strhnout obklady i dlaždice, které jsou staré a nahradíte je například emulzní barvou z akrylátu, která se vyrovná úkolu zmíněných obkladů. Tato barva odolá špíně i vlhkosti a výhodou je, že mohou stěny dýchat. Možná patříte mezi ty, kteří berou obkládání koupelny nebo kuchyně jako zábavu nebo naopak se toho děsíte, při představě případného nepořádku atd. Pomalu se stává minulostí kachlíkování kuchyně nebo koupelny, jelikož jsou dnes dostupné kvalitní barvy, jenž jsou podobné jako kachličky. Výhodou je jejich výhodná cena a také jednoduchý nános.

Barvy

Stejně jako běžně malujeme, tak i tyto barvy se podobně používají. Před nánosem je vhodné na stěny nanést ochranný nátěr, který zpevní povrch a odpuzuje vodu. Ochranný nátěr brzy uschne, ale vhodné je přetírat až po 15 hodinách, kdy nanášíme barvu.

Podmínky v kuchyni a koupelně

Náročným podmínkám, jako jsou, pára, mastnota nebo vlhkost, jsou často vystaveny koupelny a kuchyně. Z toho důvodu je důležité použít velmi kvalitní barvy.

Výhody barvy

Mezi výhody této barvy patří také jednoduchá údržba i nadále. Jistě nepočítáme s tím, že bychom malovali každoročně. Pokud chcete vymalovat kuchyň nebo koupelnu, vybírejte si takové barvy, které jsou odolné a snadno je můžete umýt například obyčejnou houbičkou. Také jsou na trhu k dispozici různé odstíny barev, takže nemusíte se spokojit pouze s bílou barvou, pokud nechcete.

 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient