Jak vybírat rodinné auto

Kupujete nové auto? A potřebujete, aby pro vás i vaši rodinu bylo tím nejlepším? My vám poradíme, na co si dát pozor a také si řekneme pár věcí o tom, jak co nejlépe takové auto vybrat, abyste s ním mohli být s rodinou co nejdéle spokojeni a aby vás pohodlně vždy dovezlo kam potřebujete. Pokud kupujete starší auto, řekneme si, čemu se vyhnout při jeho nákupu.

Zásady

Ještě před koupí si zkontrolujte VIN kód, to je vlastně výrobní číslo vozu. Tento kód najdete pod čelním sklem a také ho najdete vyražené v karoserii. Požádejte prodejce, který by měl vědět, kde se toto číslo nachází. Zkontrolujte si toto číslo s číslem na technickém průkazu. Pokud máte s sebou na pomoc odborníka, ten může přesně zjistit, jestli se nějak podezřele manipulovalo s identifikátory auta. Jestliže máte jakékoli pochybnosti, koupi auta raději odložte a případný vyhlídnutý vůz si spíše nekupujte.

Zjistěte, jestli auto není bourané

Porovnejte, zda jsou všechny odstíny barvy na voze shodné. Také se podívejte dovnitř auta, kde se z interiéru dozvíte, jak se předchozí majitel o vůz staral. Zkontrolujte si také pneumatiky, pokud je zimní období, tak jestli má vůz kvalitnější zimní pneumatiky. Ze stavu vozidla také můžete posoudit ujeté kilometry.

Pečlivě si zkontrolujte kupní smlouvu

Buďte pozorní při podpisu kupní smlouvy.  Nepodepisujte v žádném případě nic, čemu úplně nerozumíte a nenechte se do ničeho dotlačit. Z výše uplatněnými zásadami a radami si jistě vyberete vždy pro vás vhodné autíčko, kterým je například Kia a podobně.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient