Jak vybrat správný zubní kartáček?

Jedním z nejdůležitějších nástrojů pro preventivní péči o zuby je zubní kartáček. Nejen, že zubním kartáčkem odstraníte zubní plak, ale zároveň čištěním zabráníte vzniku zubního kazu či paradentózy. Abyste správně pečovali o svůj chrup, musíte mít správný zubní kartáček. V dnešním článku se proto podíváme, jak vybrat zubní kartáček.

Na trhu existuje spousta zubních kartáčků, která se liší svou tvrdostí, tvarem a designem. I přesto, že se jedná o jednoduchý výrobek, jeho výběr není nic jednoduchého. Ne každý zubní kartáček je ideální pro správnou ústní hygienu, což vám potvrdí ne jedna stomatologicka klinika. Při výběru buďte tedy obezřetní.

Nejdůležitější částí zubního kartáčku je hlavička. Kolem zubů není dostatek volného prostoru, a proto je potřeba, aby se hlavička kartáčku dostala ke všem ploškám zubů. Proto doporučujeme koupit zubní kartáček s menší hlavičkou. Zubní vlákna by měla být měkká, protože zubní plak je měkký, a tak měkká zubní vlákna snadno plak odstraní. Čím tvrdší jsou vlákna, tím více je zub narušován.

Rovné, nebo různě zastřižené kartáčky?

Na trhu jsou k dostání zubní kartáčky buď s rovně zastřiženými vlákny, nebo kartáčky s různě vysokými vlákny. Doporučují se rovně zastřižená vlákna, která jsou při čištění nejúčinnější. Dále je důležité se zaměřit na držadlo zubního kartáčku, které by mělo být přizpůsobeno tak, aby se dobře drželo v prstech. Pak stačí vybrat vhodnou barvu a můžete začít s čištěním.

Jestliže si při výběru zubního kartáčku nevíte rady, nechte si poradit od svého zubaře. Každý zubař se snaží poskytnout svým klientům tu nejlepší péči, a to i v tom případě, že potřebují poradit s výběrem zubního kartáčku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient