Jak zvládnout výběr správné matrace na poprvé?

Na nákup nové postele a matrace byste neměli rozhodně spěchat. Je důležité, abyste si zjistili všechny potřebné informace o materiálech a vyzkoušeli si lůžko přímo v prodejně. Jedině tak zjistíte, zda vám tvrdost matrace a její provedení sedne. Nešetřete, protože šetřit na lůžku se rozhodně nevyplácí. Postel, ani matraci nekupujete každý rok, a tak investujete na delší dobu. Kvalita matrace výrazně ovlivňuje kvalitu spánku a zdraví vašich zad. V dnešním článku se na výběr postele podíváme podrobněji.

Než zavítáte do bytového studia, nejprve si odpovězte na několik otázek doma. Měli byste si stanovit, co vám na současné matraci chybí či naopak vyhovuje. A na základě toho si vybrat matraci novou. Při výběru nové matrace byste se měli zaměřit na následující faktory – rozměry, výška matrace, k jakým účelům ji kupujete. Je totiž velký rozdíl, zda bude matrace využívána denně, nebo k občasnému přespání. A také je důležitý podklad, na který bude matrace uložena (lamelový rošt, laťkový rošt, pevná deska apod.).

Velkou roli hrají také osobní pocity. Někdo se potí více, někdo zase méně, někomu je zima, někdo je alergický apod. Ale při výběru matrace vás ovlivní také cena matrace. Spousta lidí preferuje lacné matrace a ohlíží se hlavně na nízké pořizovací ceny, ale to je velká chyba. Je potřeba cenu posunout na druhou kolej a nejprve vyzkoušet, zda je taková matrace pro spánek vhodná. Musí se přizpůsobit křivkám vašeho těla.

Co sledovat při výběru matrace?

Při výběru matrace se zaměřte na její tvrdost. Jedná se o první kritérium, na kterém velmi záleží. Je to individuální záležitost a velkou roli zde hrají zvyklosti a pocity uživatele. Matraci je dobré nejprve v obchodě vyzkoušet, poležet si chvíli na ní, abyste zjistili, zda vám svou tuhostí vyhovuje. Obecně totiž platí, že čím je člověk těžší, tím tvrdší matraci by měl mít. Také přebalovací podložka je někdy ve formě matrace, ale zde je důležité mít správný potah, aby nedošlo k prosáknutí.

Důležitá je délka a šířka matrace. Rozměry musí odpovídat posteli a roštu, který máte v posteli nainstalovaný. Dále se zaměřte na správnou kombinaci roštu a matrace.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient