Jaké botičky pořídit dětem

Špatně vybrané boty, mohou poškodit dětem nohy a způsobit zdravotní problémy. Proto byste výběru dětských bot měli věnovat pozornost, ať se jedná o boty na jakékoliv roční období. V tomto článku si něco povíme o výběru bot na podzim, které jsou stejně důležité jako například jaké zvolit kojenecké oblečení svému děťátku. Někdy se stane, že nezaznamenáte hned, že vaše dítě nosí nesprávné boty. Dětské nohy mají nižší citlivost na bolest a i v těsných botách dovedou delší dobu bez problému chodit. Toto má však špatný vliv na jejich zdravotní stránku. Nesprávná obuv zpravidla způsobuje deformaci nohou. Nožka děťátka poroste během roku o 15 až 18 milimetrů.

Žádné špičky

Ve špičatých botách noha dítěte naráží na stěnu. Špičku boty proto volte raději kulatou a s dostatečným místem pro prsty. Můžete tak zabránit deformaci nohy dítěte. 

Délka boty

Při koupi bot myslete na to, aby boty byl větší asi o centimetr. Vždy však boty dítěti vyzkoušejte. Zaručenou metodou, jak poznáte, zda boty dítěti sedí je, když z nich vyndáte stélku a přiložíte nohu dítěte na stélku. Budete tak mít jistotu, že boty jsou pro vaše dítě ty pravé.

Nízká hmotnost

Řiďte se nejlépe pravidlem, že čím lehčí bota pro děťátko, tím lépe. A to z toho důvodu, že klouby dětí nejsou ještě připraveny na větší zátěž.

Tkaničky

Zašněrované boty lépe drží na noze. Dítě se snadněji naučí zavázat si tkaničky u bot, když mu pořídíte pevné přezky nebo suchý zip.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient