Jakou podobu může mít moderní mozaika do interiéru

Jak si můžete představit moderní mozaiku? Odpovědí existuje celá řada, protože seženete nejrůznější varianty, které se liší svým tvarem, barevností, ale i použitým materiálem. Díky tak pestrému výběru jistě nebude problém sehnat tu správnou variantu právě pro daný záměr. Dobrou zprávou totiž je, že mozaiku můžete zakomponovat víceméně kamkoliv.

Různé materiály mozaiky

Když se řekne mozaika, jaký materiál si vybavíte? Nejvíce známou variantou je pravděpodobně skleněná mozaika. A není se čemu divit, protože nabídne výrazné barevné zpracování a příjemný dekorativní efekt, který může působit jako hotové umělecké dílo. Praktické využití a dlouhou životnost však poskytne i krásná keramická mozaika. Ta bývá častou volbou například do koupelny. A pokud hledáte skutečně originální vzhled s přírodním puncem navíc, bude tou správnou možností kamenná mozaika. Ta může být vhodná i pro venkovní využití.

Nekonečné barevné varianty

Už výčet jednotlivých materiálů používaných pro mozaiky je poměrně široký. Jakmile si tak rozmyslíte, z čeho chcete mozaiku mít, přichází na řadu výběr designu a barevného provedení. Častou variantou jsou mozaiky složené z jednotlivých čtvercových kousků. Moderním dojmem však působí i hexagonální či obdélníkové kousky. Ty dodají do interiéru trochu rozdílné geometrické linie, takže mohou fungovat jako skvělé zpestření.

Na jakých místech mozaiku využijete nejvíce?

A kam se mozaika nejvíce hodí? Typicky jde o místa, jako jsou kuchyně či koupelna. Správně instalovaná mozaika totiž umožní poměrně snadnou údržbu. Pokud chcete zakrýt drobné nerovnosti, nebo si jednoduše přidat mozaiku na libovolné místo, možná vás zaujme 3D samolepicí mozaika. Ta nabídne velmi jednoduchou instalaci, a především snadnou údržbu, protože je ze speciálního pevného silikonového materiálu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient