Jakou tapetu vybrat do dětského pokoje?

Tapety jsou stále poměrně oblíbené. Jejich lepení je již dávno mnohem snadnější než v minulých dekádách a často jsou díky tomu více preferované než nová malba. Hojně se tapety používají hlavně v dětských pokojích.

Vliesové, nebo vinylové?

Standardně se dnes dají pořídit dva druhy tapet, a sice vliesové a vinylové. Zatímco vinyl se může pyšnit velkou odolností vůči vodě, takže je vhodný hlavně do prostředí s vyšší koncentraci vodních par, vliesové modely jsou na druhou stranu zase houževnatější, co se mechanického poškození týče. Rovněž se vyznačují jednoduchou omyvatelností.

Z tohoto popisu je tedy docela jasné, že vinylovou tapetu je vhodné umístit třeba do kuchyně, respektive do koupelny, zatímco vliesové verze se hodí nejvíce právě do dětských pokojů. 

Vzhledem k jejich vlastnostem se snadno udržují a mládeži se je nepodaří jen tak poničit. A i kdyby ano, dají se docela snadno strhnout a následně nalepit nové. Jedná se o samolepící tapety, takže jejich instalace je daleko snadnější než u starších verzí, kde se muselo používat ještě zvlášť lepidlo. Jsou rovněž prodyšné, což zabraňuje vzniku plísní.

Pohádkové obrázky i scenérie

Každé dítko má rádo něco trochu jiného, takže výběr vzorů by měl každý rodič prokonzultovat se svým potomkem, pokud tedy není ještě příliš malý. Samolepící dekorace mohou zobrazovat prakticky cokoliv, čemuž odpovídá i bohatost výběru. 

Mladší ročníky většinou dávají přednost pohádkovým motivům, zatímco odrostlejší děti blížící se pubertálnímu věku raději preferují realističtější fototapety. Jde v podstatě o velkoformátové fotografie nalepující se na zeď, případně na dveře. 

Samostatnou kapitolou jsou pak 3D fototapety. Ty znázorňují trojrozměrné obrazce. Často jsou to mraky, vlny, zvěř nebo třeba letící fotbalový míč. Stejně jako fototapety, i tyto typy jsou populární hlavně u odrostlejších dětí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient