Kde si nechat vytrhnout zuby moudrosti?

Zuby moudrosti mohou posunout všechny zuby v dutině ústní, což má negativní dopad na estetiku i funkčnost chrupu. Kvůli svému postavení často zuby moudrosti způsobují zánětlivé potíže, jsou zdrojem infekce a vyvolávají nemalé zdravotní problémy. Česká stomatologická komora doporučuje extrakci zubů moudrosti co nejdříve. V dnešním článku se podíváme, jak takové trhání „osmiček“ probíhá a kde si můžete extrakci provést.

Když se řekne trhání osmiček, spousta lidí si představí bolestivý zákrok, ale přitom opak je pravdou. Jestliže dentista provede zákrok správně, jedná se o nebolestivý výkon. Nevěříte? Zeptejte se pacientů, kteří navštívili stomatologickou kliniku Studio 32 v Praze 10.

U většiny populace nedochází k prořezání zubů moudrosti. Tyto zuby se většinou skrývají pod sliznicí a jejich růst je často nežádoucí. Důvodem může být sklon zubů, který posunuje ostatní zuby v dutině ústní. Zuby moudrosti mohou nadělat více škody než užitku. Na běžném RTG vyšetření, které se provádí zubni ordinace Studio 32 na pravidelných preventivních prohlídkách, lze zjistit, jaké mají zuby moudrosti v chrupu postavení. Na základě toho je dentista schopen stanovit správný postup zákroku.

V některých případech je nezbytné provést také CBCT vyšetření, díky němuž je získán trojrozměrný snímek, který poskytne zubaři mnohem více informací. Díky tomu je možné provést zákrok s minimálními zdravotními problémy.

Zuby moudrosti vyvolávají záněty

Zuby moudrosti se objevují jak v horní, tak i dolní čelisti. Na všech místech vyvolávají záněty a infekce, které způsobují nemalé zdravotní problémy. Ovlivňují navíc celkový zdravotní stav organismu. Zuby moudrosti zatěžují imunitní systém, a proto je doporučeno co nejdříve tyto zuby odstranit.

Ideálním věkem pro odstranění těchto zubů je kolem šestnáctého roku života, kdy zuby nejsou ještě dostatečně vyvinuty, a tak je extrakce zubů moudrosti neinvazivní zákrok.

Přečtěte si, jaké mají lidé zkušenosti s pražskou stomatologickou klinikou Studio 32. Budete nadmíru spokojeni nejen s referencemi, ale také portfoliem služeb.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient