Koncové měrky mají široké uplatnění. Víte, k čemu slouží?

Ve strojírenské oblasti se jednoznačně neobejdete bez přesných měřidel, ovšem občas potřebují nastavit. Právě k takovému účelu slouží koncové měrky, které zajišťují, aby byla měřidla dokonale přesná. V následujících řádcích vám prozradíme, odkud si koncové měrky koupit, abyste neprohloupili.

Johanssonovy měrky, což je také název pro koncové měrky, se vyrábí buď z oceli, nebo keramiky. Většinou se prodávají sady, ovšem je možné zakoupit i měrky jednotlivě, pokud se vám některá ztratí, nebo budete používat jen některé.

Koncové měrky ve čtyřech třídách

Koncové měrky se rozdělují na čtyři kategorie, respektive třídy. Rozlišují se hned čtyři různé třídy přesnosti, jejichž charakteristika je následující:

  • třída K – pro kalibrační laboratoře,
  • třída 0 – přesné délkové měření i kalibrace a nastavení měřicích přístrojů,
  • třída 1 – kalibrace kalibrů a měřicích přístrojů,
  • třída 2 – běžné nastavování míry a měření ve strojírenské výrobě.

Obecně platí pravidlo, že čím je číslo třídy vyšší, tím je nižší přesnost měrek. Koncové měrky bývají v třídách 0 a 1. Výroba samotných měrek je přísná, přičemž sady koncových měrek prochází kontrolami. Při kontrole je kladen důraz na to, aby nedocházelo ke korozi, drsnosti či mechanickému poškození.

Kde zakoupit koncové měrky?

Pokud hledáte společnost, od které byste si mohli objednat koncové měrky, obraťte se na Michovský-TOOLS s.r.o. Společnost prodává měřidla i kalibry, a tak si můžete objednat rovnou několik produktů, které využíváte ve vašem výrobním podniku či řemeslné dílně. Velkou výhodou je, že uvedená firma má všechny nabízené produkty skladem, a tak dokáže expedovat objednávku do 24 hodin. Nemusíte na nic čekat. Rychlost je ve výrobních podnicích důležitá.

Michovský-TOOLS s.r.o. má v nabídce nejen koncové měrky, ale také úchylkoměry, posuvná měřítka, výškoměry, úhelníky, válečkové měrky a podobně.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient