Kontrolní kalibry hrají významnou roli v průmyslových podnicích. Kde se dají koupit?

V dnešní době se při výrobě drtivé většiny produktů klade důraz na přesnost. Zejména v průmyslové výrobě hraje roli každý milimetr. Jakákoliv odchylka od plánovaných rozměrů může mít za následek nepoužitelnost součástek a výrobků v praxi. Jak ale docílit toho, aby vyráběné zboží bylo maximálně přesné? Důležité je používání kontrolních kalibrů.

Nač se kalibry využívají?

Kalibry jsou zařízeními, díky nimž se dají velmi snadno zjistit i sebemenší odchylky v rozměrech. Pokud se používají při výrobě nejrůznějších dílů a součástek v průmyslovém odvětví, dokáže se produkce zefektivnit, protože zkrátka nevzniká tak velké množství zmetků. Tím se logicky snižují výrobní náklady a dochází k pozitivnímu ovlivnění hospodářských výsledků. Kalibry přitom nejsou nijak zásadně drahou záležitostí.

Existuje řada variant těchto nástrojů. Asi nejčastější volbou je klasický závitový kalibr m42×1,5. V případě závitových kalibrů se odhalují odchylky ve velikostech a profilech závitů. Další možností jsou pak válečkové kalibry, které se aplikují při kontrole vnitřních průměrů válcových výrobků. Dají se pořídit v jednostranné i oboustranné verzi.

Na koho se obrátit s objednávkou kalibrů?

Potřebujete-li pro účely svého podnikání skutečně kvalitní kalibry m42×1,5, případně nástroje s jinými parametry, lze je získat kupříkladu u společnosti Michovský-Tools, s.r.o. Tato firma dodává kompletní sortiment kalibrů, a to včetně NPTF, UNJ, UNJEF, UN, UNS, BSW, RC, Rp a dalších. Veškeré zboží má skladem, takže může garantovat jeho rychlou dodávku napříč celou republikou.

S účinnými kalibry dokážete odhalit rozměrové vady v pouhých tisícinách milimetru. Okem jsou takovéto nepatrné odchylky samozřejmě nepostřehnutelné, tudíž je používání závitových či válečkových kalibrů velmi žádoucím jevem. Díky zmíněné společnosti máte možnost si je objednat klidně ve velkém množství a v celé škále velikostí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient