Koupili jste si automobil? Nezapomeňte na povinné ručení!

Koupili jste si nový automobil v autosalonu, nebo ojeté vozidlo v autobazaru? Nezapomínejte, že po koupi vozidla máte nějaké povinnosti, které byste neměli odkládat. A tyto povinnosti zahrnují sjednání povinného ručení. Jedná se o pojištění vozidla, které je ze zákona povinné. V dnešním článku se podíváme, k čemu povinné ručení slouží a jak si ho sjednat.

Povinné ručení je pojištění o odpovědnosti za provoz vozidla. Slouží ke krytí škod, které způsobíte provozem svého automobilu či jiného motorového vozidla na majetku či zdraví ostatních účastníků dopravy. Neslouží ke krytí škod na vašem majetku, k tomu je totiž určeno havarijní pojištění. Slušný autobazar nabízí ihned ke koupenému automobilu povinné ručení a sami se můžete rozhodnout, zda si ho ihned sjednáte či nikoliv.

Povinné ručení nabízí pouze pojišťovny, které k tomu mají licenci. Ale nezoufejte, protože těchto pojišťoven je hned několik, a tak máte z čeho vybírat. Ať už máte Audi, Škodu či Volkswagen, vždy si vyberte povinné ručení, které je šité na míru vašemu vozidlu. Nenechte si radit od známého, který má úplně jiný automobil než vy, protože na každé vozidlo jsou stanoveny jiné ceny.

Hledáte-li nejlevnější pojištění, využijte na internetu online srovnávače, do kterého stačí zadat pár základních informací o vás a o samotném vozidle. Na základě toho vám budou vypočteny sazby u jednotlivých pojišťoven a nabídky budou seřazeny od té nejvýhodnější. Už je pak na vás, zda si vyberete nejlevnější variantu, nebo si vyberete na základě toho, co povinné ručení zahrnuje. Musíte se ohlížet i na rozsah pojistného krytí či na rozsah asistenčních služeb.

Jak jistě víte, když si kupujete pneu, pak se díváte i na recenze a testy daných pneumatik, abyste si byli jisti, že investujete i přes nízkou cenu do kvality. A stejně tak byste měli postupovat při výběru povinného ručení.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient