Mercedes odhalil novinky o vozu třídy C

Hledáte zajímavosti ze zajímavého světa, který souvisí s jedinečným automobilovým průmyslem? Nebo uvažujete, že byste si pořídili nový vůz? Možná vás zaujme tento příspěvek, kde si budeme povídat právě o  Mercedesu třídy C s dvěma verzemi – jedná se o čtyřválcové C 300 a šestiválec C 400. Právě s ukázkou v Detroitu na autosalonu mercedes zveřejnil benzínové motory pro zbrusu novou třídu C, jenž jsou výkonnější.

Co nabídne tato generace

Tatko nová generace třídy C vám nabízí benzínový model C 300. Jde zde však o přeplňovaný čtyřválec, který se objeví pod kapotou, místo šestiválce. Jak to tedy je s motorem? Právě motor, jenž byl třílitrový, se stáhne do ústraní a nahradí jej dvoulitrový turbo, jenž vám poskytne stejný výkon jako třílitrový, tedy 170 kW. Nejvyšší točivý moment vzroste z 300 na  krásných 370 N.m. Tato motorizace bude konkurovat čtyřválcovému BMW 328i s výkonem 180 kW a točivým momentem 350 N.m.

Od čeho je odvozen nový motor

Nový motor, jenž je odvozen od dvoulitrového modelu C 250, který má menší výkon o 20 kW a s točivým momentem, menší o 20 N.m. V Americe bude základem varianta C 300 4 Matic, který má pohon všech kol, takže  vaše auto s letními, či zimni pneu, bude jezdit samo.  Tento vůz s běžným provedením se zadní nápravou, která je poháněna, chce Mercedes nabídnout k prodeji příští rok.

Nová třída C

Neobávejte se, že nová třída C zůstane úplně bez šestiválců. Ale i v této situaci dojde ke zmenšování objemu a přeplňování.  U modelu C 350 se objeví místo třílitrový V 6 biturbo s výkonem 245 kW a točivým momentem o 480 N.m. Této verzi vozu bude konkurovat BMW, třílitrové 335i s výkonem 225 kW a točivým momentem 400 N.m. Pokud si nutně potřebujete koupit vůz a nechcete třeba nemáte zrovna na nový model Mercedesu, můžete navštívit vám blízký autobazar, kde naleznete příznivé ceny vozů.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient