Myslíte si, že máte deprese na podzim?

Na podzim, kdy je už brzy tma a sychravo, lidé často mají pocity smutku a myslí si, že to je deprese. Tak tomu však naštěstí není. Slunce se v tomto období neukazuje tak často a cítíme se tak nějak bez energie. Nedostatek světla ovlivňují hormony, které působí na usínání. Účinná pomoc a řešení je v dobrém jídelníčku s vysokým obsahem zdravých živin, vitamínů, jako je vitamín B, C, D nebo i pokud do svého jídelníčku zařadíme konopné semínko, které obsahuje tak prospěšné látky jako je hořčík, draslík, či železo.

Opravdová deprese

Skutečná deprese je vážné onemocnění, která oproti špatné náladě je jen “procházka růžovou zahradou”. Kdy lidem se špatnou náladou se chce zalézt do peřin a natáhnou se na své matrace a zůstat na nich ležet celý večer s oblíbenou knížkou, lidem s depresemi by i rádi vstali z postele, ale jednoduše to nedokážou. A deprese se považuje za desáté nejčastější onemocnění na celém světě.

Příznaky deprese

Deprese není jen o špatné náladě, ale přidávají se k ní i další příznaky. Nemocný člověk obvykle trpí i fyzickými problémy a je jen otázka času, kdy se odhodlá vyhledat odbornou pomoc. Deprese člověka úplně pohltí. Má několik stupňů, kdy ty nejlehčí se často projevují malým sebevědomím, uvažováním o sebevraždě a sníženou schopností se z čehokoliv těšit a radovat.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient