Nejen nerezové oceli a hliník dodává Primapol

Kdo potřebuje kvalitní materiály, toho jako partner rozhodně zaujme firma Primapol. Specializuje se na dodávku materiálů, jako je hliník, nerezová ocel, plast i letecké materiály. Firma dodává též polotovary. Jejím zaměřením je požární ochrana, trubky, tyče, plechy a desky.

Nerezové oceli všech tříd jsou pro průmysl nenahraditelnými

Nerezová ocel je nezbytnou pro celou řadu průmyslových odvětví. Využívá ji zejména potravinářský a chemický průmysl, důležitá je pro vodohospodářství, energetiku, automobilový průmysl. Bez nerezových ocelí by nemohl fungovat chemický a petrochemický průmysl, je důležitá v letectví, v kosmonautice, v zemědělství i pro armádu. Jde o tradičně používaný materiál ve strojírenství a těžkém průmyslu. Používá se k obrábění i pro konstrukce. Dnes je též důležitou pro solární systémy. Nerezové oceli jsou využívané též v mikroelektronice a high-tech. A neobejde se bez nich ani infrastruktura.

Primapol nabízí sortiment martenzitických, feritických, austeniticko-feritických i austenitických ocelí v různých jakostních třídách, které vypovídají především o korozivzdornosti, odolnosti teplotě a opracovatelnosti.

Hliníkové slitiny s vylepšenými vlastnostmi čistého materiálu

Ve všech oblastech průmyslu i v běžném životě se dnes využívají hliníkové slitiny obohacené o další prvky, kterými jsou železo, měď, křemík, mangan, hořčík či zinek. Ty tvoří obvykle až 15 % hmotnosti celé slitiny a tyto tzv. legovací prvky ovlivňují vlastnosti hliníkové slitiny a její použití. Každá slitina nese specifické označení, ze které lze vyčíst její vlastnosti. Primapol dodává celou řadu hliníkových slitin, mezi nimi i žádanou ENAW-6061. Je to slitina s vynikající tvářitelností za studena i za tepla a s dobrou odolností atmosferické korozi. Vyrábí se z ní též hutní polotovary. I ty, plechy, pásy, desky, tažené dráty, lisované tyče, trubky a profily, dodává Primapol.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient