Nejlepší ploty se dnes dělají z betonu

Mít neoplocený pozemek je strašně velký risk, zvláště pokud na něm bydlíte. Nejenže vás kdykoliv mohou navštívit zloději, ale i vandalové a další pochybná společnost. Navíc ploty mají i jiné výhody, zvláště pak ty vyrobené z betonu.

Výborná cena

Laťkové nebo kovové ploty mají v našich zeměpisných šířkách dlouhou tradici. Nejsou vůbec špatné, nicméně fungují spíše jen jako ohraničení pozemku než bezpečnostní bariéra. Většinou se dají celkem jednoduše překonat, a to člověk nemusí jít ani skrz branku. Přeskočit dřevěný plůtek je hračka pro každého alespoň trochu zdatného zloděje.

Betonové ploty jsou v tomto ohledu jiné. Jistě, i ty se dají překonat docela snadno, ovšem jen v případě, že jsou velké jako jiné klasické ploty. Na rozdíl od dřevěného a kovového oplocení se dá betonový plot běžně pořídit i ve třímetrovém provedení. A zkuste si pak přeskočit hladkou tři metry vysokou zeď. 

Když k tomu navíc připočtete celkem nízkou cenu betonu, vychází z toho tento materiál jako vítěz. A to má v rukávu ještě další esa.

Různé vizuální možnosti

Valná část lidí si stále představuje betonové oplocení jako ohradu vyrobenou z panelákových dílů. Některá tak skutečně vypadají, nicméně ta jsou dnes spíše již výjimkou. Moderní verze plotů z betonu vypadá více než dobře.

Dají se totiž vyrobit v mnoha různých podobách, a to díky rozličným dekorům. Betonový dílec tak může klidně vypadat třeba jako dřevěná ohrada. Samozřejmě, že jen z dálky. Ovšem i z blízka působí takové ohraničení docela pěkně a obvykle svým majitelům ostudu nedělá.

Chrání před zvědavci

Skrze mnoho plotů a ohrad lze snadno pozorovat dění za nimi, ale skrze celistvý beton ještě nikdo nikdy nic nezpozoroval. Nechcete-li si na zahradě připadat jako v zoo, je plot z betonu tím nejlepším způsobem, jak tomu zabránit.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient