Několik rad, jak vybrat autobazar

Dosluhuje vám čtyřkolý miláček? Přemýšlíte nad koupí dalšího vozidla? Nechcete však investovat do nového automobilu? V takovém případě budete vyhledávat autobazar, který vám nabídne pestrou škálu automobilů a férové jednání. V dnešním článku se však podíváme na několik základních zásad, na co si dát při výběru autobazaru pozor.

Asi třetina ojetých vozidel, která je v českých autobazarech, má přetočený tachometr. Ale tuto skutečnost není možné při nákupu vozidla odhalit. I přesto existuje několik vodítek, se kterými zjistíte, že s najetými kilometry není něco v pořádku.

Kontrola identifikátorů

Nejprve se podívejte na identifikátory automobilu, což jsou v podstatě čísla VIN, typový štítek a typ a výrobní číslo motoru. Všechna tato data musí souhlasit s údaji, které jsou uvedené v technickém průkazu. Kontrola identifikátorů je před koupí vozidla základ. Následně by vám měl autobazar povolit si automobil prohlédnout. Zkontrolujte servisní knížku, vnitřní opotřebení automobilu a také jízdní vlastnosti.

Pozor na málo kilometrů

Jestliže vám autobazar nabízí deset let starý automobil, který má najetých pouze 40 000 kilometrů, pak je něco v nepořádku. Je potřeba zde zvýšit opatrnost, protože s automobilem průměrný Čech najede ročně asi 13 až 15 tisíc kilometrů. Zkontorlujte také pneumatiky, které  napovídají o tom, jak často se s vozidlem jezdí.

Servisní knížka

V servisní knížce jsou zapsány všechny informace o tom, jaké změny byly na vozidle provedeny, jaké opravy byly provedeny a podobně. I při kontrole servisní knížky buďte opatrní, protože některé autobazary falšují strany. V servisní knížce by měly být uvedeny všechny údaje a razítka. Porovnejte také údaje uvedené v servisní knížce s tím, co vám podle kódu VIN prozradí autorizovaný servis.

Jakmile si vyberete jiné ojeté vozidlo, některé autobazary nabízí možnost výkup vozidel. Své staré vozidlo tedy dáte do výkupu a můžete jezdit v novém. Ušetříte si tak spoustu práce a času.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient