Nové auto: Vyplatí se účelové půjčky na auto?

Rozhodli jste se, že si koupíte nové auto? Nemáte ale našetřeno? Potřebujete si peníze půjčit? Současný finanční trh je rozmanitý, a tak je výběr opravdu pestrý. Můžete si půjčit peníze od banky i nebankovních poskytovatelů. V obou sektorech narazíte na půjčky účelové a neúčelové. Jakou půjčku si vybrat? A vyplatí se účelová půjčka na auto? Na to se podíváme v dnešním článku.

Bankovní půjčky

První variantou jsou bankovní půjčky. Pokud přijdete do banky, požádáte o půjčku na vyšší obnos peněz, musíte nejprve splnit poměrně přísné podmínky banky. Mezi tyto podmínky spadá nutnost mít ručitele, mít dostatečně vysoký a pravidelný příjem a také musíte doložit dva doklady totožnosti. Banka neposkytuje peníze lidem, kteří mají nízkou bonitu, nebo nejsou vhodným kandidátem (mají například záznam v registru dlužníků).

Na druhou stranu jsou bankovní půjčky charakteristické nízkou úrokovou sazbou, mnohem nižší než nabízí nebankovní poskytovatelé půjček.

Nebankovní půjčky

Další možností, jak si půjčit peníze, jsou nebankovní půjčky. Jak už samotný název napovídá, nebankovní půjčky poskytují nebankovní společnosti. Jedná se o investory, kteří vám poskytují peníze s vyšším úrokem. Výhodou zde je, že nebankovní poskytovatelé často nevyžadují splnění tak přísných podmínek, jako jsou u banky. Nemusíte mít příliš vysoký příjem, nepotřebujete často ručitele a některým společnostem nevadí, když má žadatel záznam v registru dlužníků.

Své půjčky mají přímo i některé autobazary, jako je AAA Auto, a tak si můžete půjčit peníze přímo při kupování vašeho vozidla.

Účelové vs. neúčelové půjčky

Půjčky ale můžeme rozdělit na účelové a neúčelové. Jestliže chcete pouze auto a nic jiného, pak se vám vyplatí půjčky účelové. Nevýhodou zde je, že z toho nesmíte koupit nic jiného než auto. Jestliže potřebujete dokoupit ještě nové pneumatiky, pak musíte nákup financovat z vlastní kapsy. Výhodou však je, že vám poskytovatel nabídne nižší úrokovou sazbou. U neúčelové půjčky je to naopak.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient