Pohodové a bezbolestné kojení

Přišli jste s miminkem domů z porodnice a těšili jste se na to, až svoje děťátko budete moci kojit a dopřát mu tak to nejlepší, co jen můžete? Realita ovšem mnohdy bývá jiná a s kojením nastávají nejrůznější problémy. Mnohdy se nedaří spustit mléko, často pak dochází k bolesti, dokonce až k tzv. ragádám, které pak matku odrazují od dalšího krmení z prsu. Ženy se pak kolikrát i uchylují k přechodu na umělé mléko, což je velká škoda. 

Dokonalé spojení mezi matkou a dítětem

Krmení z prsu je dokonalým spojením mezi matkou a dítětem. Prohlubuje se vzájemná láska a pouto. Mléko od matky je navíc zdarma a obsahuje dokonalý poměr výživných látek nutných ke zdravému vývoji miminka již od narození. Pokud vás trápí při krmení děťátka bolest bradavek nebo dokonce jejich krvácení, snažte se řešit příčinu a neuchylujte se hned k odstavení miminka.

Aby kojení nebolelo a užilo si ho nejenom miminko, ale i maminka

Častým problémem kojících matek jsou podrážděné a bolavé bradavky, které mohou dokonce i krvácet. Každé další krmení pak bývá utrpení spojené s pláčem a nervozitou. To může vyústit v rozvoj dalších potíží. Zjistěte, jak na kojení bez bolesti, abyste si mohly opět užívat dokonalé souznění s vaším potomkem.

Řešení pro zmírnění bolestivosti a podráždění

Řešením pro zmírnění bolestivosti bradavek a jejich podráždění je používání speciálních náplastí, balzámů a hojivých mastí. Ty obsahují léčivé látky, jejichž používání vede ke zmírnění obtíží a navrácení citlivé pokožky do původního stavu. 

Správné přiložení dítěte k prsu jako základ pohodového krmení

Předcházení nepříjemných projevů můžete docílit i správnou technikou, která je základním krokem k tomu, jak předejít bolestem. Vyplatí se proto informovat se o tom, jak správně přiložit dítě k prsu a držet se doporučovaných zásad.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient