Pořiďte si smart hodinky, donutí vás sportovat

V době covidové, kdy jsme byli zavření doma, jste přibrali? Nejste v tom sami. Nyní je ale na čase s tím začít něco dělat. Fitness centra a posilovny jsou již otevřené, hezké počasí navíc láká k venkovnímu sportování. Jaký sport si vyberete? A jak se k němu motivujete?

Nejlepší motivací jsou rozhodně smart hodinky, které vám počítají kroky, měří spálené kalorie, kontrolují tep, hlídají dobu spánku a spoustu dalšího. Vsaďte se, že si sledování všech těchto údajů zamilujete.

Podle čeho si hodinky vybrat?

Velkým kritériem pro vás pravděpodobně bude vzhled, zejména ženy na něj velmi dbají. Dámské smart hodinky mohou být kulaté, hranaté, velké i malé. Pravděpodobně vám budou dělat společnost celé dny včetně nocí, protože jedině tak můžete dokonale zaznamenat veškerou fyzickou aktivitu, tak si je vyberte pečlivě. Ideální jsou modely, jež mají vyměnitelné pásky, pak můžete střídat pásky sportovní či elegantní a hodinky nosit pro každou příležitost.

Jaké ovládání více užijete?

Co je tohle za otázku, když se dnes všechna zařízení ovládají dotykově? Můžete si pořídit hodinky dotykové, avšak mezi sportovními modely najdete i ty, co se ovládají výhradně tlačítky. Není to krok zpátky ve vývoji, zkuste si někdy ovládat dotykový displej, když jste zpocení při běhu, případně pod vodou. Fitness hodinky však bývají spíše dotykové.

Možná by vám více vyhovoval fitness náramek

Fit náramky možná nabízí méně funkcí než hodinky, zato mohou být minimalističtější. Hodí se na úzkou ruku, jsou nenápadnější. Mohou však rovněž mít dotykovou obrazovku, zobrazovat notifikace z telefonu a sledovat celou řadu parametrů.

A kolik taková fitness motivace v podobě hodinek či náramku stojí? Pravděpodobně se vám vyplatí více než permanentka do fitka. Slušný fitness náramek pořídíte pod tisícovku, hodinky pak zhruba do dvou tisíc korun. Záleží i na značce.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient