Převlečte na zimu ložnici do nového hávu. Bude vám v ní tepleji!

Snad každý se v noci chce dobře vyspat. Nezávisle na ročním období. K tomu přispívá celá řada faktorů od volby materiálu povlečení, přes dostatečně zatemněné závěsy až po volbu barev bytových textilií.  
Základem v zimě je dostatečně hřejivé povlečení. V zimě vás nejvíce zahřeje flanel a mikroplyš. Skvělé termoregulační vlastnosti však má i bavlněný satén, který v létě chladí a v zimě hřeje. To z něj tak činí ložní povlečení, které můžete používat celoročně.  

Nezapomeňte na teplé prostěradlo

Opomíjet byste však neměli ani teplé prostěradlo, ať již z froté materiálu či již zmíněného mikroplyše. Pak vám bude teplo ze všech stran. Potýkat se tak zřejmě budete pouze s jediným problémem – ráno se vám nebude chtít vstávat z postele. 

Plédy, polštářky a přehozy 

V ložnici ovšem má své místo i další bytový textil, tedy plédy, polštářky a přehozy. Všechy tyto doplňky v místnosti dokážou navodit útulnou a příjemně hřejivou atmosféru. Podvědomě ale dobře vnímáme i zimní motivy na ložním povlečení navozující atmosféru vyhřátého norského srubu. 

Zaměřeno na barvy

Důležitou roli v ložnici hrají i barvy, které v místnosti primárně určené pro spánek dominují. Vhodné jsou barvy jemné a tlumené, jako jsou béžová, lehce fialová a světle růžová. Atmosféru tepla pak v ložnici navozují tmavě modrá, hnědá a tmavě červená. Ty nemusí být apriori na stěnách – to byste pak museli malovat dvakrát do roka. Postačí, když si v těchto odstínech pořídíte plédy, dekorační polštářky a závěsy. 

Záclony v ložnici ano či ne? 

Záclony v ložnici mít můžete i nemusíte. Záleží na tom, kam směřují vaše okna. Pokud bydlíte v přízemí a ruší vás zvídavé pohledy kolemjdoucích, tak pořízení záclon jednoznačně doporučujeme. Nehledě na to, že i záclony interiér zateplují a zútulňují. Podobně jako závěsy. Budí-li vás v létě časné ranní slunce a v zimě světelný šum z ulic, pořiďte si závěsy zatemňující. Jde-li vám primárně o estetickou stránku, zvolte závěsy průsvitné či poloprůsvitné, ideálně v barvě a dekoru ladícím s ostatními bytovými textiliemi v ložnici.  

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient