Proč by i v dnešní době měly obce disponovat drátovým rozhlasem?

Snad každý si z minulosti pamatuje pravidelná hlášení z obecních rozhlasů. Dříve byla tato zařízení velmi podstatnou součástí městského, ale hlavně venkovského života. Lidé se díky drátovému rozhlasu rychle a snadno dozvěděli o novinkách, ale také o důležitých událostech, zkrátka měli přehled o dění ve své obci. V nedávné době však řada měst a vesnic na drátové rozhlasy zanevřela, respektive nijak netoužila po jejich obnově. Dnes se ale ukazuje, že drátový rozhlas stále najde bohaté uplatnění. Třeba během živelních pohrom, situaci kolem pandemie koronaviru apod.

Obecní rozhlas je skvělou příležitostí k rychlému vyřízení důležitého sdělení občanům

Dnešní turbulentní doba si žádá rychlý přístup k informacím. Ne každý ale používá internet. Především starší generace tak spoléhá na tradiční zdroje. Noviny však nejsou tak aktuální, v televizi rovněž nemusíte zaznamenat, co se děje přímo ve vaší vsi a jejím okolí. Je to pak právě obecní drátový rozhlas, díky němuž představitelé dané vsi či města mohou urychleně předat důležité zprávy svým občanům.

Co činí z drátového rozhlasu moderní techniku?

Současné drátové rozhlasy, jež se dají objednat třeba na webu https://elmik.cz/produkty/dratovy-rozhlas/, využívají kvalitní zvukovou aparaturu a často digitální ústřednu, takže jsou maximálně spolehlivé a dají se snadno ovládat. Právě vysoká kvalita zvuku je u nových drátových rozhlasů hlavní předností v porovnání se zastaralými verzemi, jež lze bohužel stále velmi často vidět v českých obcích, a to hlavně v těch menších. Investice do drátové rozhlasu samozřejmě není malá, je nutné si ovšem uvědomit, že bude sloužit další desítky let, takže se nákup nové techniky rozhodně vyplatí.

Dodávka a montáž ozvučovací techniky všeho druhu

Drátové i bezdrátové varianty obecních rozhlasů v tuzemsku dodává společnost EL-MIK, která funguje už od první poloviny devadesátých let minulého století. O rozhlasech se dozvíte na webu https://elmik.cz/produkty/dratovy-rozhlas/. Kromě nich poskytuje ještě další ozvučovací techniku, a to třeba do nádražních hal, městských sálů a sportovních objektů, zajistí dodávky a montáže dorozumívacích zařízení do škol, telefonních ústředen na úřady, potažmo vám nainstaluje také kamerové systémy.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient