Proč je potřeba starat se i o mléčné zuby

Myšlenka jako – není nutné se příliš starat o první zuby u dětí, protože stejně nejsou trvalé a vypadnou. Tak toto není úplně pravda. Jak pečujete u svých dětí právě o tyhle zuby, se hodně odrazí potom na těch jejich trvalých zoubcích. Děti mají mnohem teční sklovinu zubů než dospělí lidé. A když se to ještě sloučí s nesprávnou zubní hygienou, dojde k rychlému vzniku zubních kazů. Pak je nutné co nejdříve navštívit zubaře a stomatologicka klinika, kde se tento problém vyřeší, je tím nejlepším způsobem. Hodně se stává, že zubaři musí řešit i vážné problémy se zkaženými zuby u dětí. A není výjimkou, že i u menších děti se objevilo i několik kazů, ne-li všechny zuby.

Vznik kazu 

Příčinou kazu je zpravidla přílišná a pravidelná konzumace sladkých jídel a pití přeslazených nápojů. Cukr se objevuje také i ve zdravých potravinách, jako je například ovoce nebo dokonce mateřské mléko. Z toho důvodu je nezbytná pečlivá a důkladná ústní hygiena. I když je ve vaší rodině známo, že nemáte přílišné problémy se zuby, nemělo by vás to podnítit k tomu, abyste se na tento fakt spolehli a nevěnovali až tak důkladnou péči zubům.

Přenášení zubního kazu

Pečovat o své zuby by také měli důkladně i rodiče. Může se totiž stát, že například olíznutím lžičky či dudlíku, dojde k přenosu zkažených zubů rodičů na dětské zoubky. Neodkládejte návštěvu u zubaře. S dítětem byste ho měli navštívit hned, jakmile se začnou prořezávat první zuby, asi někdy kolem půl roku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient