Rozumnou volbou na zimu jsou plechové disky

Přes zimní období se hodně řidičů stará pečlivě o svá auta a hodně z nich se rozhodlo pro plechové disky. A to především z důvodů jednak finančních tak i rozumových.

Vyplatí se to?

Je skutečně výhodné vlastnit druhou sadu kol? Či je vhodnější přezouvat pneumatiky dvakrát do roka a především na každou sezónu?Za plechové disky se můžou označit kola z oceli, která se na našem území prodávají už dlouhou dobu a taky se těší velké oblibě. Tyto disky z plechu můžeme opatřit poklicemi, které nestojí příliš a jejich údržba je velmi snadná. Proto se není čemu divit, že většina šoférů je pro tuto variantu. Mezi další výhody se může řadit to, že můžeme zvolit menší průměr ráfku a díky tomu můžeme ušetřit na kolech na zimu. Jízda v zimním období je také o něco pohodlnější.

Pokud jste zdatní a rozumíte tomu, nemusíte jezdit do pneuservisů. A poradíte si se svým vozem třeba s autem škoda octavia. Protože jestliže znáte jak vyměnit rezervu, pokud budete trpěliví dokážete je přezout i bez pomoci pneuservisu. A jestli jste někdy navštívili pneuservis v období před listopadem, kdy je povinné mít zimní pneumatiky, pamatujete si, že tam byl velký nával. Pokud máte druhou sadu kol a přehodíte si disky v pohodlí domova, tak do pneuservisu můžete jen zajet a to z důvodu vyvážení. Vybírejte si takové plechové disky k vašemu vozu, které se vyznačují svou kvalitou. Je třeba abyste pro výběr znali šířku ráfku, tvar profilu ráfku, počet děr atd.

 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient