Utečte zimě do zahraničí za sluncem

V České republice je zima v plném proudu. Nebaví vás za okny sledovat padající sníh? A když už se objeví sluneční paprsky, odrazuje vás neustupující mráz? V takovém případě si zajeďte odpočinout do některé z exotických zemí, které nabízí teplo a slunce v období, kdy v Česku panuje tuhá zima. V dnešním článku se podíváme, kam v zimě na dovolenou za sluncem a teplým mořem.

Ostrov Djerba nezklame

V Tunisku je jednou z nejlákavějších destinací ostrov Djerba, který nabízí příznivé počasí po celý rok. Nemusíte se po celou dobu dovolené opalovat, dopřejte si také aktivní odpočinek. Vyrazíte na výlet na Saharu a seznámíte se tak s obydlím Berberů. Svou ojedinělostí si vás podmaní rozsáhlé pouště a chladnými vás nenechají ani oázy datlových palem.

Jestliže vám angličtina Ostrava, respektive kurzy anglického jazyka, dala alespoň základy angličtiny, nemusíte se ničeho bát. Hravě se zde domluvíte tímto jazykem.

Djerba nabízí celou řadu pamětihodností a zajímavostí. Jestliže milujete historii, projděte si město mešit Houmt-Souk, osadu hrnčířů Guellala, nebo zavítejte na poutní místo Židů La Ghiba. Hledáte-li dobrodružství, doporučujeme největší krokodýlí farmu ve středomoří Midoun.

Keňa a její slunečné počasí

Teplé počasí v zimě slibuje také Keňa. Turistická sezóna zde trvá od prosince do března, přičemž teploty zde panují od 20 do 30 °C. Keňa je ideálním místem pro potápění a šnorchlování. Zdejší korálové útesy lemují celé pobřeží a jsou tím pravým ořechovým pro každého milovníka podmořského světa. Chcete-li vidět v tomto státě mnohem více, zajeďte si do národního parku Tsavo, kde na vás čeká podvodní pozorovací místnost hrochů,a vidět zde můžete i červené slony.

Méně obvyklý Madagaskar

Opravdová exotická dovolená je na Madagaskaru. Jedná se o populární ostrov, který byl proslaven hlavně trojicí zvířat – lvem Alexem, hrošicí Glorií a zebrou Martym. Tato zvířata ale na ostrově, na rozdíl od filmu, nenajdete. Madagaskar je proslulý národním parkem De Montagne d’Ambre. Budete-li v tomto parku pozorní, zhlédnete zde lemury a chameleóny. Chcete-li si užít koupání, k dispozici je Indické moře, které vás potěší svou tyrkysovou barvou.

Najděte si dovolenou, která vám bude vyhovovat.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient