V čem dítě nosit?

Na trhu se neustále rozšiřuje nabídka s pomůckami pro nošen miminek a dětí. Konkurenční boj není veden pouze mezi klokánky a klasickými šátky. Tyto pomůcky mají usnadnit spoustu práce, protože díky nosítkům je možné s dítětem snadno nastoupit do MHD, nebo zdolat schody. V dnešním článku se podíváme na nosítka podrobněji.

Šátky

Asi nejoblíbenější nosítko, které má dlouhou tradici, jsou šátky. Tento typ nosítka můžete používat již od narození dítěte až po jeho osamostatnění. Budete-li dodržovat zásady správného nošení, kdy dítě by mělo být vsedě, podpoříte tím správný vývoj kyčlí. Nošení dítěte v šátku tak rozhodně neškodí, ba naopak. Stačí se naučit úvazy se šátkem a můžete šátek pohodlně používat. Navíc šátek roste s dítětem, a tak je jedno, jestli měří dítě 50 cm, nebo 100 cm.

Ring sling

Anglický název Ring sling označuje kratší šátky, které jsou opatřeny dvěma kovovými kroužky. Místo uzlu se provléká jeden konec těmito kroužky a úvaz se dotahuje. Ring sling je určen pro nošení na jedno rameno, což je velmi náročné na záda maminky či tatínka.

Babyvaky

Na jedno rameno se uvazují také babyvaky. Opět je zde vysoká náročnost na záda nositele, protože babyvak se nosí na jednom ramenu. Je možné dítě nosit ve vertikálních polohách a nehodí se pro větší děti.

Mei Tai

Jistě víte, že když dítěti vybíráte matrac, zaměřujete se na kvalitu. A stejně tak byste měli postupovat i s nosítkem. Velmi kvalitní nosítko je Mei Tai, což je asijské nosítko, které umožňuje nosit dítě pouze vsedě. Mei Tai se doporučuje pro starší děti, které už samy udrží hlavičku. Hlavní výhodou tohoto nosítka je rychlé a snadné vázání.

Klokanky

A neměli bychom zapomínat ani na klokanky, které jsou velmi oblíbené nejen díky ceně, ale také díky dostupnosti na trhu. V klokáncích je možné dítě nosit vsedě. Ale tato nosítka mají omezenou váhu dítěte, zpravidla do 10 kg. Dle výrobců se tedy toto nosítko hodí pro ratolesti od tří do dvanácti měsíců.

Ergonomické nosítko

Novinkou na trhu jsou ergonomická nosítka, která vychází z konstrukce Mei Tai. Navíc je u tohoto nosítka polstrování v oblasti popruhů. Je možné nastavit také délku, a tak popruhy při vázání neplandají. Miminko má v tomto nosítku nožičky ve správné poloze na rozdíl od klokanek. Ergonomické nosítko je vhodné také pro starší děti.

Udělejte pro své dítě maximum. Investujte také do doplňků stravy, jako je kolostrum. Kupte kvalitní nosítko a nezapomeňte i na pohodlné lůžko. Vaše dítě si zaslouží to nejlepší na trhu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient