Vodní dýmky poskytují více potěšení než obyčejné cigarety

Inhalace tabákového dýmu nepatří mezi nejzdravější lidské koníčky. Na druhou stranu, když už kouříte, je lepší k tomuto účelu využívat dobrou vodní dýmku namísto předražených a nepříliš chutných cigaret.

Nezáleží pouze na tabáku

Chuť tabáku je samozřejmě stěžejní, nicméně celkový dojem z kouření si můžete ještě vylepšit, a sice za pomoci vodní dýmky. Milovníci klasických cigaret jsou často ochuzeni o obřadnost, která s používáním dýmky souvisí. Navíc z kvalitního modelu chutná lépe i tabákové chrastí, jež jinak není příliš dobré. 

Uvažujete-li o koupi dýmky, měli byste se řídit několika základními parametry, jinak můžete koupit něco, co jste ve skutečnosti neměli vůbec v plánu. Zásadní je vybrat si ten správný typ dýmky. Ty se děli podle velikosti.

1.  Mini dýmky jsou zajímavé hlavně svou kompaktností. Samozřejmě nejsou tak snadno přenosné jako třeba krabička cigaret, ve světě dýmek se ovšem jedná o ty nejmenší typy. Mini levná dýmka se dá sice snadno přenést z jednoho místa na druhá, ale vinou horšího chlazení není tabák z takovéhoto zařízení chuťově zrovna dvakrát uspokojivý.

2.  Malé dýmky stále nejsou kdovíjak veliké, avšak už disponují lepším chlazením než mini verze, díky čemuž poskytují během kouření mnohem lepší požitek. Tento druh dýmek je nejprodávanější.

3.  Střední dýmky nejsou nic, co byste chtěli běžně někam přenášet. Jedná se již o poměrně velká zařízení, která se mohou pyšnit třeba vysokou stabilitou. Nechodí se s nimi na party, ale spíše se používají doma.

4.  Velké dýmky jsou už opravdu masivní a jejich přenášení se vyloženě nedoporučuje. Kouřit se z nich samozřejmě dá normálně a s dobrým tabákem je to lahoda, nicméně v mnoha domácnostech fungují spíše jako dekorace.

Pokud chcete, aby vám dýmka sloužila dlouhá léta, neměli byste ji shánět někde po bazarech nebo kupovat od kamarádů, ale pořídit si ji v osvědčeném obchodě typu Shisharium. Alespoň budete mít jistotu, že jste nezaplatili za zajíce v pytli.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient