Vše o kolagenu

Kdo by nechtěl vypadat dlouho krásný a neodolatelný. Existuje látka, která tomuto přání výrazným způsobem napomáhá. Jedná se o kolagen. Co to kolagen vlastně je a jak působí na naši pokožku? O tom si řekneme v následujícím příspěvku. Takže tedy, co je to kolagen. Kolagen je součástí pojiva v tkáních. Propůjčuje vaší pokožce elasticitu a také pokožka je vypnutější a pevnější. S přibývajícím věkem dochází k přeměně rozpustného kolagenu na ten nerozpustný. V tomto případě se zmenšuje dovednost vázat vodu. Ve věku po 25 letech, se právě začne zmenšovat tvoření kolagenu a pokud je věk ještě vyšší, dojde k jeho úplnému zastavení.

Jak byste měli kolagen používat? Když máte zralou pleť, je pro vás vhodné, budete-li kolagen pleti dodávat 2x za den, nejlépe ráno a večer. Před nanesením si však pokožku důkladně očistěte. Colagen se také snadněji do pokožky vstřebá, je-li pleť ještě vlhká. Potom ho rozetřete a dále nechte na malou chvilku vsáknout.

Co když máte nedostatek kolagenu? V tomto případě se vaše pokožka stane vysušenou a křehčí. Buňky již se příliš nedokáží obnovovat. Jelikož se vrstva venkovní odloupne, vrstva ve středu je potom méně odolná proti škodlivým faktorům, které na pokožku působí. Dochází také k tomu, že mazové žlázy nevytváří tekutinu, aby ochránili pokožku svým ochranným filmem z tuku. Po dodání kolagenu do pokožky, dojde k tomu, že se pokožka stane pěkně jemnou, hladkou a pružnou. Pleť vlastně dostane zásobu vody, za což vám bude velice “vděčná”. Pro krásný vzhled pokožky je také nutné dodržovat správné zásady zdravé stravy a vyhnout se stresům. Vaše jídla by měla být bohatá na všechny potřebné látky a vitamíny, kterými jsou například vitamin B nebo E či A.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient