Nějaký ten počítač už má doma skoro každý a je jedno, jestli se jedná o klasické stolní PC nebo laptop. Vždy jde o multifunkční přístroj, který je možné používat k brouzdání na internetu, pro práci či hraní počítačových her.
Není počítač jako počítač
Problém je, že ne každý počítač se hodí pro hraní všech her. Pokud vás zajímají třeba jen klasické 2D skákačky, tak byste neměli mít problémy ani s muzeálním kouskem, ovšem v případě, že máte zálusk na nejnovější pecky oděné do moderního grafického kabátku, budete možná mít trochu problém.
Abyste totiž dokázali rozjet to nejnovější, co dnes herní trh nabízí, měli byste disponovat současným herním PC. A věřte nebo ne, nejedná se zrovna o levnou záležitost. Cena některých strojů se může vyšplhat i na vyšší desítky tisíc, za což již máte ojeté auto. Možná byste mohli něco málo ušetřit, kdybyste si počítač sestavili sami.
Vlastní sestava
Jak již bylo řečeno o pár řádků zpět, herní počítače rozhodně nejsou zadarmo, právě naopak. Jde však o soubor rozličných komponentů a na některých se dá docela dobře ušetřit. Hlavně chcete-li hrát ve 4K rozlišení, nemusíte si pořizovat ten nejsilnější procesor, který je dnes na trhu.
Mnohem podstatnější je v tomto případě grafická karta, na které se však šetřit určitě nevyplatí. Nechcete-li zbytečně utrácet, je výhodnější sestavit si počítač svépomocí, pouze z vybraných komponent.
Kompletní sestavy
Ne každý má ale čas a nervy si počítač takto sestavovat, a hlavně se nejedná o disciplínu, co by ovládali všichni. Nemáte-li vůbec nejmenší ponětí, co je to procesor, pevný disk či paměti, nechte si buďto poskládat počítač od někoho, kdo se v tom vyzná, nebo si pořiďte některou z již vytvořených herních PC sestav.
Pro laika jde asi o nejlepší možnost, i když může stát o pár tisícovek více než vlastní sestava. Dostanete profesionálně postavený stroj, který nebudete muset nijak dále upravovat. Prostě ho jen zapnete a můžete pařit.