Vyplatí se domácí sauna?

Uvolnit tělo i duši lze mnoha osvědčenými způsoby. Mezi ně se řadí i saunování. Abyste si ho však dosyta užili, nemusíte vážit cestu do wellness studia. Klidně můžete zůstat doma. Stačí si jen koupit vlastní saunu.

Zdravotní benefity

Sauny nejsou v našich zeměpisných šířkách příliš rozšířené, alespoň tedy ne domácí typy. To se ovšem pomalu ale jistě mění. Důvodem je hlavně pozitivní vliv na zdraví.

Nejenže se člověk v parní sauně náramně uvolní, ale navíc se mu prokrví celé tělo. Tímto však výčet zdravotních benefitů ani zdaleka nekončí. Pravidelné saunování má pozitivní vliv také na pokožku, urychluje regeneraci, zvyšuje imunitu, pomáhá s hubnutím, a tělo se tak rovněž lépe zbavuje toxinů.

Pokud se někdy dostanete před volbu, jestli bazén nebo saunu, zvolte si jednoznačně druhou možnost. Vaše tělo vám poděkuje. Kterou však pořídit?

Infrasauna

Většinou se lidé rozhodují mezi klasickou finskou saunou a verzí s infrapaprsky. Infrasauny jsou ideální pro jedince, co nemají příliš v oblibě horký vzduch.

Ten zde vůbec nehrozí. Zdrojem tepla jsou v tomto případě infrapaprsky, které ovšem neohřívají vzduch, ale všechny objekty v kabině, tedy i člověka.

Během výběru se zaměřte hlavně na infrazářiče, které jsou v tomto případě naprosto stěžejní. Není vhodné kupovat levnější modely, jelikož se jejich zářiče obvykle nevyznačují příliš vysokou kvalitou a nemusí fungovat podle vašich představ.

Finská sauna

Klasické parní sauny jsou odedávna spojovány hlavně s Finskem, kde jsou také nejpopulárnější.

I takovouto saunu si můžete koupit na zahradu, případně nějakou menší verzi dokonce do bytu. Na rozdíl od infra modelu se tady zahřívá přímo vzduch a od něj všechno v dosahu. To zařizují dnes již převážně elektrická kamna.

Vzhledem k tomu, že se v parní sauně obvykle během půl hodiny vytvoří klima o teplotě až 110 °C, není moudré vytrvávat v tomto prostředí déle než dvacet minut. I to však více než bohatě postačí k pozitivním projevům na zdraví. Dělejte to tak obden a budete jak rybičky.

Sauny prodej dnes pořádá kdejaký pochybný obchoďák, což samozřejmě není dobře. V případě, že uvažujete o své vlastní kabince, ať už s infrazářiči či finského typu, obraťte se na prověřené prodejce s dobrou pověstí, jinak můžete snadno koupit zajíce v pytli.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient