Vysoká efektivita strojního omítání

Traduje se, že ruční práce je ta nejlepší a všechno ostatní je jen druhá jakost. To v mnoha ohledech platí, nicméně nikoliv v případě nahazování omítek. Modernější postupy nejen vše podstatně urychlí, ale také díky nim je výsledek mnohem kvalitnější.

Práce je rychleji hotová

Jak již bylo řečeno výše, strojní omítání je rychlejší než stará dobrá ruční práce, někdy i mnohonásobně. Pokud potřebujete rychle omítnout velkou plochu, pouze pomocí lidských sil se vám to nepodaří. Použití stroje je daleko efektivnější a zároveň v konečném důsledku i levnější. Dvojnásob to platí, když jsou pracovníci placení od hodiny.

Kvalita je lepší

Omítky vytvořené za pomocí strojního omítání jsou daleko kvalitnější. Velký podíl na tom má příprava směsi, která již neprobíhá někde v kyblíku, ale promíchává ji přímo stroj. Díky tomu má výsledný produkt mnohem lepší konzistenci, než kdyby byl připraven tradičním způsobem. 

Moderním způsobem se hmota nanáší na stěnu pomocí hadice a následně uhlazuje. Většinou takto pracují dva lidé. Jeden obsluhuje stroj a druhý ručně uhlazuje. Celý proces probíhá rychle a je maximálně efektivní. Ztráty materiálu jsou zde skutečně minimální.

Kde všude lze omítat strojově?

Strojové omítání lze použít jak venku, tak i v interiéru. V podstatě stačí jen dobře umístit omítačku. Ta nemusí být vůbec blízko stěny. Hadice používané pro nanášení směsi měří i patnáct dvacet metrů, takže se díky nim lze dostat skutečně takřka kamkoliv a když ne, tak není problém stroj posunout na vhodnější místo. 

Druhy omítek

Takto je možné nanést prakticky všechny druhy omítek od jádrových přes štukové až po silikonové. Rovněž se tak dají aplikovat i speciální směsi mající perfektní tepelně-izolační vlastnosti. Zateplování budov České Budějovice je tak dnes snadnější a levnější než kdykoliv předtím.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient