Záclony, závěsy a další bytový textil dodají interiéru osobitou atmosféru

Zařizujete svůj nový domov nebo jste se rozhodli dát interiéru jinou tvář? Pak se rozhodně zaměřte na bytový textil. Právě s ním totiž dokážete opravdové zázraky bez toho, abyste museli pořizovat zbrusu nový nábytek či provádět jiné nákladné a časově náročné změny. 

Záclony zamezí, aby dovnitř pronikly zvědavé pohledy

Češi dbají na své soukromí, proto jsou u nás záclony v bytech a rodinných domech běžným standardem. A navíc vypadají skvěle. Pořídit si je můžete v široké škále a vzorů a zdaleka ne jen v sněhově bílé barvě. Stačí jen projít si nabídku a vybrat ty pravé, které odpovídají vašemu vkusu a ladí s danou místností. Zakoupit lze záclony z přírodních i syntetických materiálů. Zvolit můžete délku až na zem, po okenní parapet či záclonky, které nezakrývají celou plochu okna a jsou hlavně estetickým prvkem.

Závěsy ochrání soukromí a zajistí klidný spánek

Kromě záclon nelze zapomenout ani na závěsy. Ve chvíli, kdy je venku tma a uvnitř svítíte, nejsou totiž záclony dostatečně účinné. Závěsy navíc oceníte, když chcete pracovat na počítači či koukat na televizi za jasného dne, kdy se od obrazovky odráží sluneční paprsky. Můžete se rozhodnout pro lehké závěsy světlých barev, jež působí vzdušně, ale netvoří úplnou bariéru mezi interiérem a vnějším prostředím. Jejich protipólem jsou tmavší závěsy z hustých a těžších tkanin, kterými neproniknou ani ty nejostřejší sluneční paprsky. A mezi těmito dvěma typy stojí celá řada nádherných závěsů, které jsou také nejoblíbenější. Barvu, materiál a případně i vzor závěsů vždy volte tak, aby odpovídal charakteru místnosti.

Bytový textil dokáže proměnit místnost k nepoznání

Bytový textil může být velice výrazným prvkem, který udává ráz interiéru. Tak je tomu zejména v případě, kdy je nábytek a další zařízení v jednoduchém stylu a jednotných nenápadných barvách. Může ale také působit nenápadně a nijak nenarušovat celkové ladění. Stejně jako u záclon a závěsů postupujte i při nákupu povlečení. To je dostupné v široké škále variant od romantických vzorů, připomínajících časy našich babiček, až po nejmodernější designy. 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient