Zlato je hitem mezi investory – investujte i vy

Nečekají nás nejlepší časy. Koronavirová omezení zpomalila celosvětovou ekonomiku. Říkáte si, že v České republice na tom nebudeme tak špatně? Opak je pravdou. ČR bude podle OECD po ekonomické stránce pátou nejvíce postiženou zemí. Je proto zapotřebí zajistit si majetek dobrou investicí.

Zlato je dlouhodobě považováno za sázku na jistotu

Kdo hledá prostředek pro bezpečné uložení majetku, sáhne po zlatě. Je rovněž skvělým prostředkem pro zúročení úspor, a to zejména v době minimálních, nulových, či dokonce záporných úrokových sazeb. Zlato roste dlouhodobě. Za posledních 20 let vzrostlo o více než 400 %. Jestliže jste si před 10 lety koupili 1kg zlatou cihlu za 778 220 Kč (cena k 27. 7. 2019), mohli jste ji k 27. 7. 2020 prodat za 1 443 342 Kč (ale dokonce i za 1 498 137 Kč u některých štědřejších obchodníků). Proč zmiňujeme tento datum? Právě 27. 7. 2020 překonalo zlato svůj rekord z roku 2011. Prodávalo se za 1945 USD za unci.

Co si o investování do zlata myslí specialisté?

Podle odborníků bude zlato záhy atakovat cenu 2000 USD za unci. A poroste ještě dál. Nepředpokládá se, že by v blízké době došlo k poklesu ceny zlata. Naopak, na vysoké ceně zlato zůstane dlouhodobě. Takže i když je už dnes cena zlata vysoko, stále se investice do něj vyplatí. Nám Čechům o to více, že nám nákup zlata zlevňuje zatím pořád silná koruna. Jestliže by však došlo k poklesu koruny, co i jen o 1 CZK, podraží nákup kilogramové zlaté cihly o 50 000 Kč. Takže s nákupem se rozhodně nevyplatí zaváhat.

Investovat do zlata není složité

Důležité je si pouze uvědomit, co investiční zlato je. Jde výhradně o investiční zlaté slitky, známé i jako zlaté cihly, a investiční zlaté mince (pozor, nejde o ty numismatické). Nakoupíte je ve specializované prodejně v pražském Obecním domě, kde vám poradí i s výběrem vhodných značek investičních slitků a mincí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient